Úplná pozvánka oddílu KAJKY na leden 2006

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  5. ledna – 15. – Ze starých pověstí

12. ledna – schůzka zrušena!!!

19. ledna – 16. – Zimní pohádka

26. ledna – 17. – Nerušit, spím

  2. února – schůzka není – jsme na pololetkách

 

Ve čtvrtek 12. ledna má Laďka důležitou schůzi, Jirka musí na školení a velké Kajky míří na Dádin maturitní ples. Mimořádně tedy nejsme schopni zajistit schůzku a proto ji výjimečně rušíme.

 

Čištění ptačích budek v sobotu 7. ledna (669.)

V sobotu 7. ledna se sejdeme ve 13 hodin u klubovny a vyrazíme čistit ptačí budky vyvěšené u hostivických rybníků. Také vyvěsíme nové budky, které jsme vyrobili v březnu na vítání jara. S sebou hlavně teplé oblečení a asi nezaškodí něco horkého čaje; žebříky máme. Skončíme s padající tmou opět u klubovny.

 

Nedělní stěnolezení v neděli 15. ledna (670.)

Taky jste byli o Vánocích jen pětkrát na lyžích, dvakrát v posilovně, jednou v plaveckém bazénu a šestkrát na procházce? Tak to je vaše tělo určitě úplně ztuhlé od lenošení a potřebuje pořádně protáhnout. Příležitost je tady v neděli 15. ledna, kdy vyrazíme na lezeckou stěnu! Vašek tentokrát doporučuje vyzkoušet stěnu ve Sportovním centru Palmovka a na jeho doporučení dáme.

Sejdeme se na nádraží v neděli 15. ledna v 9:10 hodin, vrátíme se někdy v časném odpoledni. S sebou průkazku MHD pro Prahu a 1. pásmo nebo 2 čtyřpásmové lístky MHD, sportovní oblečení a přezutí a 110 Kč na vstup (to pokryje podle ceníku na internetu vstupné na 3 hodiny pro dospělého, pro děti by to mělo snad vyjít levněji). Lezecké vybavení bereme společně; kdyby někdo chtěl pomoci jako nosič, může se předem přihlásit Jirkovi nebo Vaškovi.

 

Jak se předpovídá počasí – v sobotu 28. ledna (671.)

Po pěti letech se opět podíváme do Českého hydrometeorologického ústavu v Praze přímo na pracoviště, kde se předpovídá počasí. Uvidíte, jak vznikají předpovědi, které si den co den můžete přečíst v novinách nebo které večer v televizi povídají tzv. rosničky.

Sejdeme se na nádraží v sobotu 28. ledna ve 12 hodin, s sebou dva čtyřpásmové lístky MHD nebo průkazku MHD pro Prahu a 1. vnější pásmo a zvídavé dotazy na meteorology. Kdo bude znát aktuální předpověď počasí lépe než osoba, kterou včas vyberu, dostane lízátko!

 

Pololetní prázdniny na hvězdárně od čtvrtka 2. do neděle 5. února (672.)

Velký vůz, Malý vůz, Kasiopea, Orion, … Souhvězdí, která znají určitě všichni, když je zná i Jirka. Na obloze se toho ale dá vidět mnohem víc. Přesvědčíme se o tom, ve vlašimské hvězdárně, do které směřuje naše výprava o pololetních prázdninách. Až budete vyplňovat přihlášku na tuto akci, nezapomeňte napsat i objednávku jasného počasí. Vedoucí občas na něco zapomenou, tak ať máme zajištěné dobré podmínky pro večerní a noční pozorování.

Sejdeme se ve čtvrtek 2. února v 16:00 hodin na nádraží, vrátíme se v neděli 5. února v 17:08 hodin na stejné místo. S sebou obvyklé vybavení na víkendovky přiměřené horkému zimnímu počasí. Důležitá je tentokrát karimatka, protože v místnosti na hvězdárně, kde se ubydlíme, se dobře topí, ale podlaha není nejteplejší. Kdyby bylo hodně sněhu a zájem přihlášených, budeme uvažovat o běžkách.

Účastnický poplatek činí 300 Kč a očekáváme ho do soboty 28. ledna.

 

Oddílové zprávy

 

Členský příspěvek

Připomínáme, že členský příspěvek na rok 2006 činí 260 Kč (o 10 Kč víc než v předchozím roce) a platí se do konce ledna.

 

Kde to bylo – kde to je

Obrázek asi z 60. let minulého století v lednovém čísle KK ukázal zaniklý dům v Potoční ulici čp. 41. Podobný snímek tohoto domu s širším okolím jste jistě objevili v letáku Procházka dávnými časy – Stará Hostivice.

 

Rubriky Zpravodajství Agentury JJP (včetně líčení o Jirkově dobrodružství ve sněhem zapadlých jižních Čechách), Stalo se a další oblíbené části KK najdete v řádném únorovém čísle.

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

12. ročník – 154. číslo, vychází 5. ledna 2006.

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka.

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice.

 

 

Přihláška:

 

 

Přihlašuji se závazně k účasti na pololetních prázdninách na hvězdárně u Vlašimi od 2. do 5. února 2006 pořádaných oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte a případný přebytek z účastnického poplatku považuji za dar oddílu.

Pokud s využitím přebytku nesouhlasíte, konec věty škrtněte.

Podpis rodiče: