Pozvánka oddílu KAJKY na říjen 2006

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  5. října – 4. – Padající listí

12. října – 5. – Připravujeme se na zimu

19. října – 6. – STO draků

26. září – jsme na podzimních prázdninách – schůzka se nekoná

 

Světový festival ptactva u Hostivických rybníků v neděli 8. října (690.)

Začíná podzimní tah. Co to znamená? Ptáci se přesouvají do teplejších krajů a přechodně se objevují tam, kde je nikdo přes celé léto neviděl. No a Kajky se přesouvají k Hostivickým rybníkům, aby se na ty ptáky podívali…

Světový festival ptactva u Hostivických rybníků letos začíná v neděli 8. října v 9 hodin na hrázi Litovického rybníka. S sebou doporučujeme dalekohledy. Když všechno vyjde, mohli bychom vidět i nějakého drobnějšího ptáka chyceného do klece a třeba nebude ani pršet… Konec předpokládáme kolem poledne.

Po skončení akce bude Jirka obnovovat pruhové značení hranic přírodní památky Hostivické rybníky. Kdyby se našel někdo, kdo mu chce opravdu pomoci a umí zacházet s barvou a štětcem, je vítán. Bližší info u Jirky.

 

Podzimní Šárkou v neděli 15. října (691.)

Proč jen pořád sedět doma a pracovat (učit se, hrát si, nic nedělat…?). Pojeďte na výpravu do podzimní Šárky v neděli 15. října! Sraz na nádraží v 9:05 hodin, návrat v odpoledních hodinách, pravděpodobně v 16:00 hodin opět na nádraží.

 

Hostivická drakiáda v sobotu 21. října (692.)

Drak (latinsky Draccus maximus) je drsně vyhlížející domácí zvířátko, které je však velmi milé a na své chovatele hodné, jen vyžaduje nejméně jednou za rok pořádně provětrat. Nejvíc se k tomu hodí podzimní odpoledne, kdy fouká ze všech strnišť i zaplevelených polí čekajících na zástavbu šmoulími domky. To takový pejsek vyžaduje proběhnutí aspoň jednou, raději dvakrát denně. Pokud draka ještě doma nechováte, určitě si ho pořiďte a přijďte se s ním pochlubit. A když ho máte, nezapomeňte na to provětrání.

Aby se naši domácí dráčci mohli spolu zkamarádit, nachystali jsme pro Kajky i pro všechny zájemce z Hostivice hostivickou drakiádu, hromadné pouštění draků a zajímavé hrátky k tomu v sobotu 21. října. Čekáme vás i s vašimi mazlíčky ve 14 hodin v Ziklově parku u autobusové zastávky Na Pískách. Akce probíhá i za bezvětří, ruší ji jen krupobití, sněhová vánice, tajfun a tisíciletá voda! Skončíme mezi 17. a 18. hodinou.

 

Podzimní prázdniny v Lomnici nad Popelkou od středy 25. do neděle 29. října (694.)

Mistr uzlování a Hydrologický Silvestr, to jsou stálice programu podzimních prázdnin. Čeká nás toho ale mnohem víc, protože krásné prostředí Českého ráje přímo vybízí k výpravám a hrátkám v lesích a skalních městech probarvených barevným listím.

Bydlet budeme v budově v Lomnici nad Popelkou, s sebou obvyklé vybavení. Srazíme se ve středu 25. října v 15:05 hodin na hostivickém nádraží, ukončíme se v neděli 29. října v 15:17 hodin na stejném místě.

 

 

Nenechte si ujít

Upozorňujeme na některé další zajímavé akce, které se konají v říjnu v Hostivici:

sobota 7. října – Sokol pořádá orientační běh u Hostivických rybníků, začátek ve 13:30 u Kaly

sobota 14. října – 5. ročník Sousedského běhu, dětský běh začíná v 10:00 na hrázi Litovického rybníka

do pátku 20. října – výstava Deset let přírodní památky Hostivické rybníky na hostivickém zámku, otevřeno v pracovní době úřadu a výjimečně i v sobotu 7. října dopoledne

pondělí 23. října – ve večerních hodinách začíná na zámku vernisáží výstava fotografií Toulky českou krajinou, poté potrvá do zhruba konce listopadu

 

Přehled akcí na další měsíce

Toto na vás připravujeme až do Vánoc:

sobota 11. listopadu – oslavy 13 let Kajek (mrkvičkové hody…)

čtvrtek 16. až neděle 19. listopadu – prodloužená víkendovka

sobota 25. listopadu – den lidových řemesel

sobota 9. prosince – jednodenní výprava

neděle 17. prosince – Vánoce pro zvířátka (krátká odpolední akce)

čtvrtek 21. prosince – Vánoce pro Kajky (vánoční schůzka)

 

Oddílové zprávy

 

Další Kajka není zelenáč

Na svatováclavské víkendovce s Karlem Čapkem ve Strži dokončil Borek oddílovou zkoušku Už nejsem zelenáč. Blahopřejeme.

 

Doplněk k oddílovému vybavení

V poslední verzi seznamu vybavení na oddílové akce zcela nepochopitelným nedopatřením vypadla u víkendovek utěrka. Prosím, doplňte si ji, ať má Laďka radost. Do budovy nezapomínejte přezůvky!

 

Kajčí křik je tentokrát opravdu skromný. Redakce se omlouvá za své silné zaneprázdnění, které tuto lapálii způsobilo. Věříme, že v příštím čísle si vynahradíte chybějící rubriky Stalo se, Zpravodajství A-JJP a Kde to bylo – kde to je.

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

12. ročník – 164. číslo, vychází 5. října 2006.

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka.

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice.

 

 

Přihláška:

 

 

Přihlašuji se k účasti na podzimních prázdninách v Lomnici nad Popelkou od 8. do 29. října 2006 ve výpravě zajišťované oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte na této akci.

Podpis rodiče: