Pozvánka oddílu KAJKY na prosinec 2006

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  7. prosince – 11. – Lezu, lezeš, lezeme

14. prosince – 12. – Připravujeme hostinu pro zvířátka

21. prosince – 13. – Vánoce pro Kajky

 

Vánoce pro zvířátka v sobotu 16. prosince (697.)

Vánoce tentokrát vycházejí „nešikovně“, proto poprvé v historii rozdělujeme Vánoce pro zvířátka a Vánoce pro Kajky. Druhá zmiňovaná část proběhne na schůzce, ale na Vánoce za zvířátky se tentokrát vydáme do lesů kolem Kačáku. Pojedeme v sobotu 16. prosince autobusem z náměstí směrem do Unhoště, sraz je v 9:35 hodin, vrátíme se opět autobusem na náměstí nejspíše v 16:06 hodin. S sebou obvyklé vybavení na jednodenní výpravy, 50 Kč (před koncem akce se bude vybírat účastnický poplatek odpovídající vynaloženým nákladům na jízdné, případně na vstup do unhošťského muzea) a dárky pro zvířátka – tukové koule a šišky, mrkve apod.

 

Horolezení na Palmovce v neděli 17. prosince (698.)

Tuhle si mi stěžovala oddílová karabina, že už dlouho nikde nebyla. To musíme napravit! V neděli 17. prosince vyrážíme na horolezeckou stěnu do sportovního centra na Palmovce, sejdeme se ráno v 8:14 hodin na hostivickém nádraží. S sebou potřebujete dva čtyřpásmové lístky PID nebo tramvajenku s pásmy P až 1, sportovní oblečení, přezutí na sportoviště (pro menší ideálně boty, ve kterých se dá lézt po stěně) a nezaškodí ani nějaká ta svačina a pití. Po každém účastníkovi budeme chtít uhradit vstupné, které zaplatíme. Počítá se podle strávené doby, v ceníku je 74 Kč za 2 hodiny (děti by měly platit méně). Návrat, jak to vyjde (dáme vědět).

Na akci se nemusíte předem závazně přihlašovat, ale uvítáme informaci, že se chystáte, abychom mohli domluvit správný počet velkých, kteří budou při lezení jistit.

 

Vánoční výprava na Říp v úterý 26. prosince (699.)

Onehdá v kronice zaujaly fotky z vánoční výpravy na Říp před pár lety. Tehdy se celé Polabí změnilo v jedné velké kluziště, takže výstup byl velmi zajímavý. Na náledí sice asi nebudeme mít štěstí, ale přesto si můžeme výstup na Říp zopakovat. (Představte si, že rotunda na vrcholu se dokonce jmenuje po Jirkovi! O důvod víc k výpravě…)

Sejdeme se v úterý 26. prosince v 8:14 hodin na nádraží, s sebou 100 Kč (účastnický poplatek budeme vybírat v závěru akce podle skutečných nákladů na jízdné) a obvyklé vybavení na jednodenní výpravy. Vrátíme se v 18:48 hodin opět na hostivické nádraží.

 

Nenechte si ujít

 

Mikulášská v Sokolovně v neděli 3. prosince

TJ Sokol (Věra Mareška a spol.) pořádá v neděli 3. prosince od 16 hodin v Sokolovně dětskou Mikulášskou. Jak známe Věru, určitě bude program stát za to, tak neváhejte…

 

Hostivické světélkování v sobotu 9. prosince

Ve 14:30 hodin začíná ve škole Hostivické světélkování. Kdo akci zažil loni, ví, o co jde, kdo se loni nezúčastnil, nesmí letos chybět!

 

Zpravodajství Agentury JJP (Jeden Jirka povídal)

·         Dřívější oddílové vedoucí Janě V. (dříve V.) a Jardovi se narodil syn, dostal jméno Jindřich. A-JJP volbu jména chválí, je v ní vidět výrazná místní symbolika. Erb Jindřicha z Hostivice a Semčic je totiž součástí hostivického městského znaku! Jindřichovi jsme nabídli přihlášku do Kajek, ale zatím ji nepodepsal a neodevzdal…

 

Kde to bylo – kde to je

Pro další snímky jsem tentokrát sáhl do série fotografií z doby druhé světové války (1939-1945). Dům vpravo na levém snímku je stále na svém místě, dokonce i kousek navazující zdi. Také kostelní věž se nikam nepřestěhovala. Zato dům vlevo z Kajek může pamatovat jen Laďka a po silnici už se dávno neprohánějí husy. Pravý snímek ponechám bez komentáře, budu věřit, že stavba vám něco připomene, i když už vypadá trochu jinak. Váhavým ještě napovím, že místa na obou snímcích jsou kousek od sebe. Tak tedy: kde to bylo?

 

Novější, asi 20-25 let starý snímek v minulém Kajčím křiku nejen mohl způsobit, ale přímo způsobil mnohým, hlavně rodičům, potíže. Třeba taková Laďka byla z určování snímku dost zoufalá. Zajímavě prý poznali snímek u Terezy J., jejíž dům je na snímku také vidět. Maminka se prý s obrázkem trápila, až Terka poznamenala, že jeden dům jí připomíná dům jejich sousedů. Pak už šlo vše hladce… Na snímku byla část Hostivice mezi ulicemi Školská a Kmochova zachycená z jeřábu, ze kterého se stavěl panelák na rohu těchto ulic. Ten je také ve spodním levém rohu trochu vidět…

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

12. ročník – 166. číslo, vychází 30. listopadu 2006.

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka.

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice.