Zvláštní číslo Kajčího křiku k národnímu kolu

Zelené stezky – Zlatého listu

 

 

Jak už všichni (a hlavně účastníci) vědí, vyhráli jsme krajské kolo Zlatého listu a mladší družstvo ve složení Jana H., Dana, Alena N., Tereza M., Bára N. a Maruška postoupilo do národního kola.

Termín

Národní kolo se koná od pondělí 12. do neděle 18. června 2006 v chatovém táboře Boubín v Zátoni na Šumavě.

Uvolnění ze školy

Uvolnění ze školy by neměl být problém. Účastnice národního kola již dostaly potvrzení o účasti, ve kterém je uvedeno, že soutěž podporuje ministerstvo školství. Kdyby byl přesto nějaký problém, prosím, ozvěte se Jirkovi a nějak to vyřešíme.

Odjezd

Naše slavná výprava odjíždí z hostivického nádraží, kde je sraz v pondělí 12. června v 9:00 hodin. Na srazu musí všichni rodiče odevzdat za své děti podepsané prohlášení o tom, že dítě je zdravé a může se akce zúčastnit! Závazný formulář zatím nemáme, rozdáme ho na schůzce 8. června.

Účastnice se vybaví trpělivostí, cesta bude velmi, velmi dlouhá (příjezd do Zátoně se plánuje chvíli před 16. hodinou). Hodit se bude také jídlo na cestu, prvním společným jídlem bude večeře.

Vybavení

S sebou potřebujete běžné vybavení na týdenní akci, věci snad nemusíme opisovat z oddílového přehledu vybavení. Kdyby někdo potřeboval poradit, s důvěrou se na nás obraťte.

Pro jistotu připomínám: aspoň kopii kartičky zdravotní pojišťovny, malý batůžek na celodenní terénní exkurze,láhev na pití a pláštěnku.

Všichni potřebují vlastní spacák. Spát se bude na postelích v chatkách, ale ve vlastním spacáku. Karimatka není nutná na spaní, ale může se hodit třeba na sednutí k ohni – uvažte to.

Pořadatelé doporučují i cestovní pas (hranice je blízko), nepovažujeme to za nutné. Na Šumavě je krásně i z české strany.

Společně povezeme materiály, které použijete při představování oddílové práce pro přírodu na soutěžní stezce. Pokud budete chtít vyrobit něco dalšího, než je kronika, domluvte se co nejdřív.

Co nás čeká za program

Národní kolo Zlatého listu má již léta ustálený program. Pondělí je vyhrazeno na příjezd účastníků, večer probíhá představování kolektivů (scénka apod., každý rok jinak). V úterý, ve středu a ve čtvrtek probíhají odborné exkurze, každý den si vyberete, s jakým odborníkem, kam a na co se chcete jít podívat. Večer se pak konají různé sportovní soutěže, přednášky (komu nestačila Jirkova přednáška o Nepálu, bude si ji moci poslechnout ještě jednou, už je to slíbeno a domluveno) a další činnosti. Pátek patří hlavnímu bodu programu – soutěžní stezce pro mladší. V sobotu soutěží starší, mladší mívali dříve brigádu a teď je to spíše volný den, na jehož využití se asi budeme moci dohodnout sami. Vyhlášení výsledků se dočkáte při sobotním večerním ohni (doufám, že pro nás bude vyhlašování napínavé až do poslední chvíle) a v neděli už se jen odjíždí.

Návrat

Pořadatelé slibují, že podle dohody zajistí v neděli 18. června autobus, který odveze účastníky do některého většího města s dobrým spojením. Proto zatím neplánujeme přesné spojení domů, o času příjezdu dáme vědět pomocí moderní techniky. Na domluvě Kajek bude záležet, jestli přitom prozradíme i náš výsledek…

Účastnický poplatek

Všechno něco stojí, i soutěž. Pořadatel vybírá účastnický poplatek 800 Kč na účastníka, ze kterého hradí zejména stravu ubytování a příspěvek na dopravu. Protože je to částka poměrně velká, budeme od Kajek vybírat na srazu 400 Kč a zbylou částku uhradíme z jiných oddílových zdrojů.

Doprovod

Protože Jirka musí jet v úterý 13. června na nutnou služební cestu, zúčastní se Zlatého listu až od středy 14., a to jako odborník. Doprovodu, který se bude starat o hladký průběh, se ujala Blanka, maminka Jany a Dany. Pokud by i pro ni vznikl nějaký problém, jsme domluveni s Danou, maminkou Marušky, jako s náhradníkem.

Problémy s účastí

Kdyby kdokoliv z týmu Kajek nemohl na národní kolo, dejte nám okamžitě vědět, abychom se mohli domluvit s náhradníkem a na národní kolo jelo družstvo v plné síle.

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

12. ročník – 160. číslo, vychází 1. června 2006.

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka.

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice.