Doplnění pozvánky oddílu KAJKY na září 2007

 

Víkend s vydrami (svatováclavská víkendovka) od čtvrtka 27. do neděle 30. září (720.)

Po dvou letech se vydáváme opět na Stanici ochrany fauny v Pavlově u Ledče nad Sázavou. Pokud mě paměť neklame, bude to právě deset let od naší první návštěvy v Pavlově. A od minule si nás dobře pamatují: „Nejste ti, co nám minule pustili sýčka?“

Stanice ochrany fauny se zabývá záchranným chovem vydry říční, norka evropského a sovy pálené. Kromě toho v ní našli útočiště různí zranění a trvale postižení živočichové, kteří by v přírodě nepřežili. Kromě mnoha druhů dravců a sov uvidíme například čápy, divoké prase, lišku či tchoře. Při víkendovce se důkladně seznámíme se zvířaty pobývajícími na stanici a za to pracovníkům stanice pomůžeme nějakou prací. A možná se podíváme i na Stvořidla.

Sraz na víkendovku vyhlašujeme na čtvrtek 27. září v 16:30 hodin na nádraží, vrátíme se v neděli 30. září v 17:09 opět na hostivické nádraží. S sebou obvyklé vybavení, nezapomeňte čtvrteční večeři do vlaku, pracovní rukavice a přezůvky (lehké boty). Pro cestu ze zastávky do Pavlova nezaškodí ani baterka uložená někde po ruce. Nezapomeňte balit tak, abyste si své krámy unesli, půjdeme s nimi několik (stovek) kilometrů. Spát budeme na upravené půdě vedlejší budovy na palandách a přebyteční na zemi, karimatka se hodí všem. Vaříme společně jako obvykle, od páteční snídaně.

Kdo se chce zúčastnit, odevzdá přihlášku a účastnický poplatek 300 Kč nejpozději do neděle 23. září (na brigádě u Hostivických rybníků).

 

Nenechte si ujít

 

Historická vycházka do staré Hostivice v sobotu 6. října

Série historických vycházek pokračuje starou Hostivicí. Sejdeme se v sobotu 6. října ve 14 hodin u sokolovny, odkud se Žižkovou ulicí dostaneme k zástavbě z druhé poloviny 18. století v ulicích K Nádraží, Na Vršku, Vinohradské, U Studánky a Potoční. Mladí historici i další zájemci o Jirkova moudra jsou zváni v počtu co nejhojnějším.

 

Oddílové zprávy

 

Úprava klubovny začíná

Podle úplně nejčerstvějších zpráv z hostivické radnice začnou v nejbližších dnech udržovací práce na naší klubovně. Kromě drobnějších úprav dostaneme nová vrátka, do kterých se vejdeme nejen my hubeňouři, ale i oddílový vozík. Nejdůležitější úpravou bude zateplení přízemí, které začne 15. října. Předtím jsme slíbili pomoc při natírání prken na obklad, stejně jako loni společně se skauty při zateplování patra. Až nastane den D, hodina H, chvíle CH a okamžik O, svolám ochotné pomocníky do roboty. Dobrovolníci, hlaste se Jirkovi…

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

13. ročník – 179. číslo, vychází 13. září 2007

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice

 

 

Přihláška na akci

 

 

Přihlašuji se k účasti na víkendovce s vydrami od 27. do 30. září 2007 v Pavlově u Ledče nad Sázavou pořádané oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte na této akci.

Podpis rodiče: