Zvláštní číslo Kajčího křiku k národnímu kolu Zelené stezky – Zlatého listu

 

 

Jak už všichni (a hlavně účastníci) vědí, vyhráli jsme krajské kolo Zlatého listu a mladší družstvo ve složení Jana, Dana, Bára, Terka S., Vojta a Kuba postoupilo do národního kola.

Termín

Národní kolo se koná od pondělí 4. do neděle 10. června 2007 v Rekreačním táboře Dopravák Buchlovice u Uherského Hradiště na jižní Moravě.

Uvolnění ze školy

Uvolnění ze školy by neměl být problém. Účastníci národního kola již dostali potvrzení o účasti, ve kterém je uvedeno, že soutěž podporuje ministerstvo školství. Kdyby byl přesto nějaký problém, prosím, ozvěte se Jirkovi a nějak to vyřešíme.

Odjezd

Naše slavná výprava odjíždí z hostivického nádraží, kde je sraz v pondělí 4. června v 13:05 hodin. Na srazu musí všichni rodiče podepsat za své děti prohlášení o tom, že dítě je zdravé a může se akce zúčastnit! Závazný formulář bude na srazu. Pokud by někdo svého potomka posílal samotného, na požádání pro něj nakopírujeme formulář samostatně.

Na cestu doporučujeme vybavit se trpělivostí, případně knížkou či podobnou zábavou, cesta bude velmi, velmi dlouhá (příjezd do Buchlovic se plánuje těsně před 19 hodinou). Hodit se bude také jídlo na cestu, prvním společným jídlem bude večeře, na kterou však přijdeme pozdě. Do Buchlovic jedeme autobusem, případné nevolnosti uvítáme ohlásit předem.

Vybavení

S sebou potřebujete běžné vybavení na týdenní akci, věci snad nemusíme opisovat z oddílového přehledu vybavení. Kdyby někdo potřeboval poradit, s důvěrou se na nás obraťte.

Pro jistotu připomínám: aspoň kopii kartičky zdravotní pojišťovny, malý batůžek na celodenní terénní exkurze, láhev na pití (dostatečně velká na celodenní pobyt v přírodě i za vyšších teplot), pláštěnku (soutěžní stezka probíhá bez ohledu na počasí), šátek či klobouček proti sluníčku, krém na opalování, hodí se i plavky (v areálu je bazén).

Všichni potřebují vlastní spacák. Spát se bude na postelích v chatkách, ale ve vlastním spacáku. Karimatka není nutná na spaní, ale může se hodit třeba na sednutí k ohni – uvažte to.

Společně povezeme materiály, které použijete při představování oddílové práce pro přírodu na soutěžní stezce. Pokud budete chtít vyrobit něco dalšího, než je kronika, domluvte se co nejdřív.

Jídlo je zajištěno v jídelně (snídaně, balíček do terénu a večeře) od pondělní večeře po balíček na nedělní cestu domů. Případný počet zájemců o vegetariánskou stravu musíme nahlásit nejpozději 30. května. Máte-li tedy zájem, dejte nám včas vědět.

Co nás čeká za program

Národní kolo Zlatého listu má již léta ustálený program. Pondělí je vyhrazeno na příjezd účastníků, večer probíhá slavnostní zahájení. V úterý, ve středu a ve čtvrtek probíhají odborné exkurze, každý den si vyberete, s jakým odborníkem, kam a na co se chcete jít podívat. V úterý večer nás čeká představování kolektivů (scénka apod., máme na to maximálně 3 minuty a představení se koná před všemi účastníky, odborníky i pořadateli, tedy asi 180 lidmi). Ve středu večer je pro mladší první stanoviště stezky – představení kajčí činnosti pro přírodu. Čtvrteční večer je určen pro losování na stezku. Ostatní večerní program představují dle zájmu přednášky, sportovní turnaje apod. Pátek patří hlavnímu bodu programu – soutěžní stezce pro mladší. V sobotu soutěží starší, mladší mívali dříve brigádu a teď je to spíše volný den, na jehož využití se asi budeme moci dohodnout sami. Vyhlášení výsledků se dočkáte při sobotním večerním ohni (doufám, že pro nás bude vyhlašování napínavé až do poslední chvíle) a v neděli už se jen odjíždí.

Návrat

Vrátíme se v neděli 10. června v 15:53 opět na hostivické nádraží.

Účastnický poplatek

Všechno něco stojí, i soutěž. Pořadatel vybírá účastnický poplatek 800 Kč na účastníka, ze kterého hradí zejména stravu, ubytování a příspěvek na dopravu. Protože je to částka poměrně velká, budeme od Kajek vybírat na srazu 400 Kč a zbylou částku uhradíme z jiných oddílových zdrojů.

Doprovod

Doprovodu, který se bude starat o hladký průběh akce, se ujal Jirka. Všechny případné dotazy, pokyny k užívání léků apod. tedy můžete směřovat na něj.

Problémy s účastí

Kdyby kdokoliv z týmu Kajek nemohl na národní kolo, dejte nám okamžitě vědět, abychom se mohli domluvit s náhradníkem a na národní kolo jelo družstvo v plné síle.

Přehled postupujících z jednotlivých krajů

Kraj

Mladší

Starší

Vysočina

Gymnázium (Chotěboř)

Gymnázium (Pelhřimov)

Pardubický

Emani (Junák Slatiňany)

Emani (Junák Slatiňany)

Středočeský

Kajky (Hostivice)

Arnika (Kolín)

Olomoucký

Lid Medvědího potoka (Olomouc)

ZŠaNG Vodní (Mohelnice)

Lid Medvědího potoka (Olomouc)

Liberecký

Ekokřečci (Gymnázium Česká Lípa)

Zbojníci + Podještědské gymnázium

Zlínský

Falco (Valašské Meziříčí)

Falco (Valašské Meziříčí)

Karlovarský

Veverky (Chodov)

Kulíšci (Manětín)

Ústecký

Výři (PS Stráž pod Ralskem)

Výři (PS Stráž pod Ralskem)

Plzeňský

Šneci (Zbiroh)

Brontosaurus (Rokycany)

Jihočeský

Proterozoickey bujón (Gymnázium Jírovcova České Budějovice)

Kaštani (Gymnázium Č. Budějovice)
Hirundo (České Budějovice)

Praha

Přírodní škola (Gymnázium Praha 9)

Limetky (Gymnázium Budějovická Praha 4)

Jihomoravský

Scarabeus (Strážnice)

Scarabeus (Strážnice)

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

13. ročník – 173. číslo, vychází 24. května 2007.

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Alena.

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice.