Pozvánka oddílu KAJKY na červen 2008

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  5. června – 32. – Urči podle indicií

12. června – 33. – Voda a slunce

19. června – 34. – Hádej a vyhraj

26. června – 35. – Kajčí vysvědčení

 

Na kole (skoro) k severnímu pólu v neděli 8. června (737.)

Co si pamatuji, naposledy (a nejspíš to tehdy bylo i poprvé) jsme uskutečnili cyklistickou výpravu někdy v minulém tisíciletí. Nejvyšší čas to napravit… V neděli 8. června využijeme cyklovlak projíždějící Hostivicí k cestě do dalekých severních krajů kdesi mezi Okoří a Slaným. K severnímu pólu se tak přiblížíme jen o pár kilometrů, ale proč si neklást velké cíle? Navštívíme údolí Zákolanského potoka, Budeč, Okoř a pak další místa, kam se zrovna zatočí řidítka. Srazíme se na nádraží v 9:25 hodin a pozor: vlak odjíždí již v 9:38. Vrátíme se v odpoledních hodinách podle toho, jak a kam nám to pojede.

S sebou potřebujete kromě běžného vybavení na jednodenní výpravu, slunečníku, cyklistické pláštěnky, basy limonád a půlky prasete nebo pytle ovsa také a především bicykl splňující předpisy pro provoz na pozemních komunikacích, které nejsem schopen najít ve sbírce zákonů ani s pomocí vyhledávačů (dvě brzdy, odrazky, …), ochrannou přilbou schváleného typu (§ 58 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.) a základní náhradní vybavení (záplaty apod.). Nedostatečně vybavení účastníci nebudou připuštěni k akci!

 

Víkend ve skalách a na vodě od soboty 14. do neděle 15. června (738.)

Jak zvládnout horolezení i vodu během června? Nejlepší je spojit obě akce… Na zkrácenou víkendovku (v pátek 13. června je v hostivické škole školní akademie, tak pojedeme až v sobotu ráno) plánujeme v sobotu lezení – snad nás oslovení horští svůdci nezklamou, když tak vyrazíme do horskou tůru Českým krasem – a na neděli je jistá voda, tedy sjezd oleje na Berounce z Berouna do Dobřichovic. Spát budeme pod stany na chatě nejmenovaného vedoucího v Černošicích.

Účastnický poplatek činí 400 Kč. Přihlášení dostanou podrobnější pokyny s důležitými časy.

Protože musíme potvrdit počet objednaných lodí nejpozději v pátek 6. června, nezbytně vyžaduji potvrzení účasti aspoň SMSkou či telefonem během večera ve čtvrtek 5. června (dnes, kdy vychází KK)!

 

Závěrečná víkendovka oznámená na 22. až 24. června se nekoná, uvažované místo nevyšlo a hlavně jen málokdo v onom termínu vůbec může jet.

 

Připravujeme

 

Tábor ve Slovenském krasu od neděle 17. do středy 27. srpna

Ti, kdo projevili aspoň vlažný zájem, dostanou během června táborový Kajčí křik s podrobnějšími informacemi.

 

Pochvaly…

·                       všem, kdo se zapojili do prací v klubovně. Úplný seznam zatím není sestaven, musím ale vyzvednout pracovní nasazení Adama a Matěje a zejména jejich maminky Radky

·                       Lucce, Janě, Marušce, Báře, Daně, Tereze S., Adamovi, Matějovi a snad i dalším za pomoc při pořádání středočeského Zlatého listu, zvláště Dana si počínala skvěle při počítání výsledků (až na ten výsledek…)

·                       Marušce, Janě, Daně a Milanovi za přípravu úspěšných soutěží na kladenské bambiriádě

·                       Lucce, Marušce, Janě, Daně, Báře a Terce M. za pomoc při přípravě – malování zvířátek a větrného mlýna – a také při soutěžích na dětském dni

 

Stalo se…

Noc nezadržitelně utíká, termín pro vydání nového čísla už se počítá jen na hodiny, redaktor Kajčího křiku umdlévá, v hlavě žádná kloudná myšlenka, dodané články o víkendovce v Boskovicích kdesi založené. Zkrátka, na pořádnou porci výživného čtení v této rubrice si musí nedočkaví čtenáři počkat až na letní prázdninové číslo…

Víkendovka v Boskovicích

V sobotu doputovala z Boskovic tato zpráva: Dnes si rodiče odvezli Lucku s angínou – navštívili jsme keltskou osadu – moc se nám líbilo westernové městečko – voňavé arboretum – vydatná pomoc Blanky a Petry – večerní otázková hra pro mladší – uteklo to, zítra už domů. Čas do vydání podrobnějšího článku si můžete krátit prohlížením obsáhlé fotogalerie na oddílových stránkách…

 

Středočeské krajské kolo Zlatého listu v Hostivici

Zlatý list jsme pořádali opět v Hostivici a počasí si s námi zahrávalo. V sobotu chvilkami pršelo, v neděli chvilkami nepršelo. I za těchto podmínek proběhla soutěž důstojně a bez problémů, pomineme-li Bářiny výkřiky, že nenávidí jistého ředitele soutěže, ke kterým měla závažný důvod. Co to je za ředitele, když zařídí, aby družstvo starších Kajek získalo druhé místo se ztrátou na vítěze celých 0,5 bodu? Mladší vybojovali pěkné 5. a 6. místo ze 6 soutěžících družstev a mají dobře natrénováno do příštího roku.

 

Kajky na kladenské bambiriádě

Do přípravy soutěží na bambiriádě v Kladně se pod Ladčiným vedením zapojili Maruška, Jana, Dana a Milan. Připravili osm úspěšných soutěží.

 

Den dětí a světa

Na den dětí a světa budou nadšeně vzpomínat jistě nejen všichni „uvaření“ pořadatelé, ale i více než 300 dětí, které si přišly užít soutěže inspirované celým světem. Nesmím zapomenout, že Matylda postavila mrakodrap ze 40 beden a překonala tak všechny dosavadní rekordy. Nahoře se jí zalíbilo a pořadatelé ji museli snést násilím. Z dalších mnoha atrakcí zmíním horolezeckou stěnu, skákací boty, trampolínu, tajemný hrad v Karpatech či lovení diamantů z bahna. Obrázky z akce najdete na internetové adrese www.hostivickahistorie.cz/detskyden.

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

14. ročník – 189. číslo, vychází 5. června 2008

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice

 

 

Přihláška:

 

 

Zúčastním se víkendovky ve skalách a na vodě od 14. do 15. června pořádané oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte na této akci.

Podpis rodiče: