Kajky slaví v listopadu 15 let!

 

 

Pozvánka oddílu KAJKY na září 2008

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  4. září – 1. – Začínáme…

11. září – 2. – STO ladných pohybů

18. září – 3. – Pohádka o dvanácti měsíčkách

25. září – 4. – Morts, nemk, vetěv, tsil

 

V sobotu 6. září pořádají skauti vodní hrátky na Litovčáku. Komu nestačila červnová Berounka, může si zajezdit na lodi i na divokých vodách tohoto rybníka.

 

Pohádkový les v sobotu 13. září (739.)

V lese u Kaly tentokrát potkáme Ferdu Mravence, jeho přátele a další pohádkové bytosti. Ale pozor, les bude pohádkový jen v sobotu 13. září od 14 hodin, přijďte včas, aby kouzlo nepominulo.

Větší Kajky podílející se na organizaci pohádkového lesa se sejdou již dříve podle pokynů od Laďky.

 

Podzimní pomoc přírodě u Hostivických rybníků v neděli 14. září (740.)

Pravidelná úklidová brigáda začíná v 9 hodin u mysliveckého srubu u Kaly, s sebou pracovní oblečení a rukavice. Pytle na odpad a občerstvení zajišťujeme.

 

O víkendu s Pohádkovým lesem a brigádou probíhá ve Vraném čtyřiadvacetihodinovka Až na dno. Tentokrát se neúčastníme hromadně, na akci se vydají jen šílenci jako Jana…

 

Historická vycházka do staré Hostivice v sobotu 20. září

První akce z druhého kola historických vycházek směřuje do oblasti kolem nádraží a Na Vršku. Kdo přijde v sobotu 20. září ve 14 hodin k nádraží, dozví se o utajené přestavbě nádraží, uslyší o záhadě domu čp. 34, pozná, kdo bydlel v Maruščině domě před 250 lety a vůbec si rozšíří své znalosti o hostivické historii. U toho přece nesmí žádná zvídavá Kajka chybět…

 

Zářijová víkendovka od pátku 26. do neděle 28. září (741.)

Pokyny k víkendovce přineseme v Kajčím křiku 9a.

 

Připravujeme

Do konce kalendářního roku by měly proběhnout tyto oddílové akce:

sobota 11. října drakiáda

neděle 12. října – ptačí festival u Hostivických rybníků

pátek 24. až úterý 28. října – podzimní prázdniny

sobota 8. listopadu – za pražskými pověstmi

sobota 15. až pondělí 17. listopadu – sada akcí k 15. výročí oddílu

sobota 13. prosince – den lidových řemesel

sobota 20. prosince – vánoční schůzka

 

Proběhnou také historické vycházky, a to vždy v sobotu 4. října, 18. října a 1. listopadu. Podrobnější pozvánky budou v dalších Kajčích křicích.

 

Oddílové zprávy

·      Stávající členové mají zaplacen členský příspěvek až do prosince, teď tedy nic neplatí.

·      Zájemci si mohou v klubovně od příští schůzky vzít přehled vybavení na akce, který se stal velmi žádaným dokumentem.

 

Stalo se…

 

Víkend ve skalách a na vodě

Červnová víkendovka směřovala do výšin Černolických skal a do hlubin tůní na divoké řece Berounce. Kromě lezení jsme si na skalách vyzkoušeli i slaňování a Vašek projevil nebývalou trpělivost , i když se akce zúčastnily některé členky postižené chronickou chechtitidou. Přežili jsme i nocování na Jirkově zahradě, která připomínala spíše prales. Za nabídky brigádnické výpomoci při mýcení pralesu děkuji, již jsem pozemek zvládl opečovat. V neděli nás Berounka unášela z Berouna do Dobřichovic a domů jsme přijeli dříve než loni z Ploučnice.

 

Slovenské dobrodružství

Větší Kajky se překvapivě dočkaly propozic slovenského tábora i vlastní akce. Přestože měly velkou hrůzu z toho, že by snad měly vařit, nakonec hlady neumřely. Vždyť chlebem jsme byli zásobeni dostatečně… Ve Slovenském krasu jsme si užili náhorní krasové pláně se závrty i řadu jeskyní, ve Slovenském ráji jsme v Prielomu Hornádu i v rokli Suché Belé lezli po stupačkách, žebřících a podobných cvičebních nástrojích. Zvláště zdařilé bylo prolézání Krásnohorské jeskyně spojené s ručkováním na lanech nad podzemním potokem. Skvělou akci korunovala večeře u Alfonse v Popradu.

 

Kajky se stěhují

Ne nebojte se, nepřišli jsme o klubovnu. Jen jsme si založili nové webové stránky na internetu s krásnou adresou www.kajky.cz. Na této stránce se postupně objeví vše z dosavadní adresy i řada starších fotogalerií a Kajčích křiků, které jsme museli stáhnout pro nedostatek místa.

Jako novinku všem členům nabízíme zřízení mailové adresy ve tvaru jmeno@kajky.cz. Kdo už má nějakou jinou adresu, bude si moct nastavit automatické přeposílání na svoji zavedenou adresu. Technické podrobnosti se dozvíte na schůzkách.

 

Zpravodajství Agentury JJP (Jeden Jirka povídal)

·       Čtyři Kajky se přihlásily na jakýsi drsný tábor. Některé z nich si tajně stěžovaly, že to byl dost hrozný nápad. Představte si, že tam neměla být denně teplá sprcha a dokonce ani elektřina na dobíjení mobilů! Ukázalo se, že ony odvážlivé tábor přežily, dokonce o něm na Slovensku povídaly tak dokola, až z toho skoro bolela hlava…

·       Jiné dvě Kajky se vydaly na vodácký tábor. Jedné z nich koupil nějaký dobrý kamarád neštěstí, že nesměla den používat ruce, druhá „vyhrála“ vaření pro všechny a stala se z ní vášnivá kuchařka. Už se těším, jak nám na akcích bude vyvařovat.

·       Jirka opět soutěžil v ping-pongu, tentokrát v Ostravě. Hrál tak šikovně, že přes samé prohry skončil tým na předposledním místě!

 

Pokud si myslíte, že prázdniny byly příliš krátké, redakce Kajčího křiku s vámi plně souhlasí. Více zpráv se dočtete v Kajčím křiku 9a, který vyjde v geologicky krátké době…

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

14. ročník – 191. číslo, vychází 4. září 2008

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice