Kajky oslavily v listopadu 15 let!

 

 

Pozvánka oddílu KAJKY na prosinec 2008

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  4. prosince – 14. – Možná přijde i …

11. prosince – 15. – Sedm záhad

18. prosince – 16. – Černočerná tma

 

Den lidových řemesel v sobotu 13. prosince (746.)

Den strávený v klubovně vyřezáváním věšáku, výrobou svícnů, lepením vánočních přání, tvořením vánočních dárků, vařením a další zajímavou činností vypukne v sobotu 13. prosince v 9:00 hodin v klubovně. Skončíme přibližně v 16 hodin. Oběd budeme vařit společně. S sebou si přineste materiál vhodný na výrobu vánočních svícnů a další vhodné pomůcky, podrobněji se domluvíme na schůzce před DLŘ.

 

Vánoční schůzka v sobotu 20. prosince (747.)

Poslední letošní akce začíná ve 14:00 hodin na zastávce autobusu Na Pískách. Půjdeme ozdobit vánoční strom pro zvířátka a potom se přesuneme do klubovny, kde si užijeme vánoční zvyky, zazpíváme koledy a na závěr rozbalíme dárky. Z klubovny na mráz vyženeme všechny v 18 hodin.

Kdo s sebou nechce nosit dárky pro ostatní Kajky v první části akce po lese, může je přinést do klubovny již na schůzku 18. prosince, kde je uklidíme tak bezpečně, že se najdou nejpozději při prázdninovém úklidu.

 

Výhled do začátku roku 2009

·          První schůzka v novém roce se proběhne ve čtvrtek 8. ledna.

·          Na této schůzce také vyjde lednový Kajčí křik s programem na leden a s výhledem do léta.

·          V sobotu 10. ledna se bude konat první čištění ptačích budek.

 

Výběrové řízení

Redakce Kajčího křiku vypisuje výběrové řízení na novou hlavičku Kajčího křiku pro 15. ročník, který bude vycházet v roce 2009. Hlavička musí obsahovat text „Kajčí křik“, letopočet 2009 a místo na číslo vydání (1 až 12, případně i např. 12a). Uvítáme, pokud bude hlavička obsahovat nějaký motiv kajky, úplný oddílový znak v hlavičce být nemusí, protože ho uvádíme na poslední straně v tiráži. Návrhy očekáváme do schůzky ve čtvrtek 18. prosince, na které rovnou zasedne výběrová komise a vyhodnotí došlé návrhy. Autoři návrhů vyhodnocených na prvním až třetím místě dostanou 3 až 1 samolepku z oddílové nabídky podle vlastního výběru. Redakce si vyhrazuje právo vybraný návrh dále graficky upravit.

Snažte se, jinak nějakou hlavičku vymyslí Jirka sám…

 

Drobné zprávy, stalo se…

·      Na zaniklou tvrz Hradiště vyrazilo v sobotu 8. listopadu i přes deštivé počasí 11 zájemců o historii, mezi nimi z Kajek Vítek a Pavlína. Laďka nás „převezla“ a místo si prohlédla až v neděli, za krásného slunného počasí…

·      V sobotu 15. listopadu jsme velkým kláním mezi současnými a bývalými Kajkami a rodiči oslavili 15. výročí oddílu. V napínavém boji nakonec tentokrát vyhrály současné Kajky, protože bývalé Kajky se po úspěšným prvních disciplinách vrhly do víru hostivického velkoměsta a Pavel za rodiče, dočasně posílen o Blančinu zlomenou ruku, hrdinně, ale marně odolával kajčí přesile.

·      Hody byly letos tvarohové a podařené. Většina Kajek přinesla úžasné vlastní výrobky, takže jsem ani nelitoval, že jsem před kláním nestihl oběd. Snad už je odpuštěno, že redakce KK zapomněla vyhlásit dohodnuté hody rajské – tak tedy příště. Dostalo se i na prohlížení starých kronik, největší zájem byl o novější kroniky a pak o ty kroniky, kde byli bývalí členové ještě hodně malí.

·      Setkání bývalých členů se zúčastnila stálá banda posílená o Týnu. Menší účast poznamenala hlavně nezvládnutá propagace akce mezi bývalými Kajkami – Kajčí křik N/2008 se objevil pouze na webu a originál zůstal nenakopírován. Omlouvali se Michal H. a Přemek. Přemek sleduje pravidelně naše stránky, soudit se nechce a přeje Kajkám hodně úspěchů, hlavně na Zlaťáku. Zuzka zklamala, nechtěla si do Hostivice odskočit ze zahraničních studií, ale malé, naprosto bezvýznamné, nic neříkající a lehko smazatelné plus přeci jen má: objednala si k zapůjčení starší výstavu o Kajkách – novou výstavu jsme nakonec nepřipravili.

·      Přesně na den výročí, v pondělí 17. listopadu jsme vykopali Úmluvu a doplnili další záznam. Nejprve to vypadalo na rozpuštění akce, ale pak ke Katce přibyli ještě Vítek, Pavlína a Jana H., takže jsme náročné kopání zvládli. Jana vypadala jako invalida, údajně následkem vysokého nasazení při sobotním klání.

·      V sobotu 29. listopadu se Kajky podílely na Hostivickém světélkování a rozsvícení vánočního stromu, tentokrát ve znamení hvězd. Laďka měla na starosti místnost s hrami, Jana H. pomáhala v jedné „dílně“ a Kajky-Marešky vystupovaly se svým hvězdným představením. Nejlépe asi akci přiblíží vybrané obrázky… Fotogalerii na našich stránkách si prohlédlo hned v neděli 36 lidí a od pondělí do středy dalších 41 lidí, největší zájem je o fotky Marešek.

 

 

 

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

14. ročník – 196. číslo, vychází 4. prosince 2008

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice