Kajky slaví v listopadu 15 let!

 

 

Mimořádné číslo ke kajčím 15. narozeninám

 

                     

 

Zdravíme všechny dřívější členy Kajek,

 

již před 15 lety, na schůzce konané 17. listopadu 1993, jsme se v poměrně malé sestavě dohodli, že se oddíl bude jmenovat Kajky. Rosničkovy návrhy jako Bacily, Streptokoci a podobně tehdy neprošly. Tento den si připomínáme jako nejvýznamnější oddílové výročí a letos jsme se rozhodli pojmout ho opět trochu šířeji. Pořádáme proto řadu akcí, na které bychom chtěli pozvat i vás.

 

Hlavní akce, na které zveme současné i bývalé členy a také rodiče, proběhnou v sobotu 15. listopadu. Začínáme ve 13 hodin v klubovně a program je rozvržen následovně:

 

 

Sobota 15. listopadu

13:00              klání Kajek s bývalými Kajkami a s rodiči

                        při soutěžích v různých oddílových disciplínách se ukáže, kdo je nejlepší

                        soutěží proti sobě týmy současných Kajek, bývalých Kajek a rodičů

 

16:00              slavnostní hostina, tentokrát tvarohová

                        přineste s sebou nějakou lahůdku, která bude mít něco společného s tvarohem

                        volte spíše větší počet menších kusů, aby mohli ostatní ochutnat

                        zároveň budeme mít čas na prohlédnutí kajčích kronik a jiných oddílových materiálů

 

18:00              setkání bývalých členů

                        očekáváme, že se uvidíme s většinou z více než 150 Kajek, které kdy prošly oddílem

                        současné Kajky mohou zůstat podle zájmu

                        setkání bude ukončeno, až se shromážděným bude chtít, klidně až v neděli

 

 

Pro současné Kajky potom oslavy pokračují v pondělí 17. listopadu návštěvou stromu úmluvy.

 

Na setkání v klubovně si ukážeme i výstavu k oddílovému výročí, která bude ve dnech po skončení oslav zpřístupněna na hostivickém zámku. Na výstavě použijeme panely z výstavy k deseti letům Kajek a doplníme je o dění v dalších pěti letech.

 

Pokud máte nějaké dotazy k akci, pište Jirkovi na adresu jirka@kajky.cz.

 

Těšíme se na vaši účast.

 

Kdo jsou současné Kajky

Současné Kajky mají asi 25 členů. Přesně to nenapíšu, protože tolik prstů nemám a jinak to spočítat neumím. Od minulosti se moc nezměnilo to, že převažují holky. Na posledních podzimních prázdninách jsme s překvapením zjistili, že dnešní mládež nejí chleba a nepije čistou pitnou vodu, ale jinak jsou dítka skoro normální…

Hlavní zásluhu na průběhu schůzek má jako vždy v minulosti Laďka, Kajčí křik odbývá a sem-tam nějakou akci připraví Jirka. S přípravou programu pomáhají větší Kajky Jana, Dana, Lucka, Maruška, Tereza a Bára. Ruku k dílu ochotně přiloží i Milan.

V programu navazujeme na dřívější úspěšné akce, takže stále plníme Zelenáče a Zálesáka, na začátku dubna se koná recesiáda, v září a říjnu probíhá STOvka a na podzimních prázdninách pořádáme Mistra uzlování i Hydrologický Silvestr. V loňském roce se opravdu vydařila dlouhodobá hra Ve jménu krále, kterou jsme poprvé hráli v roce 1999. V posledních dvou letech jsme se v většími Kajkami vydali na týdenní putování na Slovensko, loni do Malé Fatry a letos do Slovenského krasu a do Slovenského ráje.

Letos se podařilo zrekonstruovat klubovnu. Po vybudování nových rozvodů elektřiny včetně elektrického topení jsme v klubovně vymalovali, na záchodě je položena nová dlažba a v hlavní místnosti máme nový dřevěný obklad. Do oprav se zapojili současní členové, rodiče i dřívější členové a spolupracovníci oddílu, všem moc děkujeme.

 

Zpravodajství Agentury JJP (Jeden Jirka povídal)

·      V oblíbené rubrice tentokrát přinášíme různé informace o dřívějších členech a vedoucích, které se Agentuře JJP podařilo získat.

·      Svět je opravdu malý. K tomu, abychom s Kajkami potkali Týnu, si stačí vyjet jen do kempu Podlesok ve Slovenském ráji… V Dánsku jsme zatím s Kajkami nebyli, takže Janu S. jsme nepotkali.

·      Některé dřívější Kajky už zdobí akademický titul. Rosnička úřaduje na Křivoklátsku a chrání tak čistotu vod, zato ropák inženýr Medvěd si hraním se špinavou ropou získává doktorát. Vláďa maluje elektrické dráty, ale jak víme my skeptici, elektřina není vidět, takže neexistuje. Veronika se snaží změnit titul Bc. na Mgr.

·      Přemek studuje práva. Doufáme, že nás nebude se svými znalostmi žalovat za používání jednotky špinavosti jeden přemek.

·      Musíme využít i dovedností Kajek. Třeba Tereza nám v budoucnu nakreslí a postaví novou klubovnu, Petr N. v ní udělá rozvody vody a Vašek dodá špičkové bicykly na oddílovou výpravu. Výhodný úvěr nám poskytne z plzeňského exilu Bára Ž., tedy pokud ještě pracuje v bance. Z Honzy P. snad bude železničář, tak by nás časem mohl svézt parní lokomotivou.

·      Jana V. (dříve V.), která s námi vedla Kajky, má syna Jindřicha. Je to nejmladší (skoro)člen, občas se zúčastní schůzky. Z táborových vedoucích už má dva potomky Bříha, něco se narodilo i Hance a švédský Hubert si nepamatuje narození své dcery.

 

Tento Kajčí křik vychází bohužel dost těsně před vlastní akcí.
Navíc zdaleka nemáme kontakty na všechny dřívější členy.

Pokud jste v kontaktu s někým z bývalých Kajek, prosíme, informujte ho o setkání.

Informace o setkání jsou zveřejněny i na oddílových stránkách

www.kajky.cz

 

REKLAMA:

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

14. ročník – 194. číslo, vychází 6. listopadu 2008

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka
Přání v úvodu nakreslily Míša a Matylda

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice