Zvláštní číslo k táboru na Slovensku

 

Léto nějak zběsile utíká, tábor se nezadtržitelně blíží, takže po mnoha připomínáních a odkladech je tady konečně táborový Kajčí křik o dalším slovenském dobrodružství. Dostávají ho všichni, kdo projevili předběžně zájem, tedy: Lucka, Maruška, Tereza, Bára, Jana, Dana, Vojta, Fífa a Adam.

 

Základní informace

Tábor proběhne od neděle 17. do úterý 26. srpna 2008 na Slovensku ve Slovenském krasu, kde jsme ještě nikdy nebyli. Základnu budeme mít u vesnice Slavek v kempu Gombasek. Dá se odtud dostat vlaky a autobusy dokonce i do nejznámější části Sloveského krasu, Zádielské doliny, která se nachází na úplně opačném konci národního parku. Podle okolností se možná vydáme i do Maďarska, kde jsme s Kajkami ještě nikdy nebyli. V neděli 24. srpna se přesuneme ke SPišské Nové Vsi a v pondělí si projdeme Prielom Hornádu ve Slovenském ráji, který známe již z Pokladů prírody v roce 2000. Akci vedou Jirka, Michal V. a Verunka D.

 

Odjezd

Sraz účastníků je v neděli 17. srpna ve 20:20 hodin na nádraží v Hostivici. Na srazu účastníci odevzdávají zdravotnickou dokumentaci (vyplněné prohlášení o zdravotním stavu z tohoto KK, případně užívané léky). Každý si s sebou vezme jídlo na cestu a na snídani, prvním společným jídlem bude pondělní oběd. Na srazu si rozdělíme stany, protože nikde nepůjdeme daleko, není je třeba balit pevně k batohu. Jedeme nočním rychlíkem v lehátkovém voze do Košic, rychlík odjíždí z Prahy ve 22:06, v Košicích budeme před 8. hodinou. Dále budeme pokračovat autobusy přes Rožňavu do Slavce. Hned v pondělí vyrazíme poprvé do divoké přírody.

 

Návrat

Když nebude mít noční rychlík zpoždění, přijedeme z Prahy na hostivické nádraží v úterý 26. srpna v 7:40 hodin.

 

Přihlášení a zaplacení účastnického poplatku

Zájemci o tábor se závazně přihlásí nejpozději do středy 13. srpna dopoledne, abychom mohli nakoupit jízdenky s lehátkem, zajistit zdravotní pojištění a směnit českou korunu za slovenské skoroeuro. Přihlášení postačí telefonicky či SMSkou, ale musí opravdu platit.

Účastnický poplatek bude v konečné podobě odpovídat skutečným nákladům na akci, které by podle předběžných propočtů v žádném případě neměly překročit 3500 Kč na účastníka, spíše budou významně nižší. Před akcí budeme vybírat zálohu účastnického poplatku 3000 Kč. (Odhad ceny je vyšší, protože akce bude delší a jedeme o dost dál.) Stačí ji odevzdat na srazu, ale za dřívější předání se nebudu zlobit. Po spočítání výdajů buď vybereme doplatek, nebo vrátíme přeplatek.

 

Vybavení

Doporučujeme standardní vybavení jako na víkendovky, přizpůsobené delšímu trvání akce. Balte do velkého batohu, na kufry zapomeňte.

 

Povinné vybavení

·        platný cestovní pas nebo strojově čitelný občanský průkaz

·        očkovací průkaz (alespoň v kopii)

·        bezinfekčnost – prohlášení o zdravotním stavu dítěte (v příloze tohoto KK, odevzdává se na srazu)

 

Potřebné vybavení

·        přiměřeně oblečení pro různé počasí

·        spací pytel, karimatka

·        ešus, lžíce, hrnek

·        velká láhev na pití (nejlépe PET 2 l a klidně i dvě)

·        malý batoh na výpravy, technické zařízení proti dešti

·        pořádné výletní boty

·        hygienické potřeby, plavky, baterka a podobné běžné věci

·        drobný slovenský peníz na vlastní útratu

 

Nedoporučujeme brát s sebou mobily a cenné nebo drahé předměty.

 

Další informace

Zdravotní pojištění do zahraničí včetně pojištění proti zásahu Horské služby zajišťujeme jednotně pro všechny účastníky.

Všechny dny budeme trávit putováním po kraji, samozřejmě ve vyváženém poměru našich ambic vidět všechno, našich fyzických sil i limitů daných počasím. Věci budeme mít v kempu, takže budeme chodit jen se svým sádlem a s lehkým batohem. Pokud nám vše bude přát, měli bychom vidět Silickou planinu, Plešiveckou planinu, Zádielskou dolinu, ledovou jeskyni Domicu, Gombaseckou jeskyni, Prielom Hornádu ve Slovenském ráji a řadu dalších zajímavých míst.

Vodomily varuji, že Slovenský kras je jako vápencové území dost suchý. Koupel tedy bude možná jen ve sprchách v kempu.

Prostor pro zábavu zůstává večer v kempu. Pokud si vezmete kytaru, budete na ní moct hrát…

Vařit budeme pouze čaj ke snídani a teplé večeře, přes den si budeme připravovat jídlo s sebou na cesty („balíček“). Ve vaření se budou střídat skupiny účastníků a v pondělí v Popradu možná dojde na večerní hostinu v hvězdičkovém hotelu. Každý by si měl přinejmenším zopakovat rady, jak nepřipálit čaj, a to nejlépe prakticky.

 

Doporučené čtení před odjezdem

·      Česko-slovenský a slovensko-český slovník

·      Zdeněk Šmíd: Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách

·      Mapa 1 : 50 000 Slovenský kras – Domica (č. 139)

 

Budete-li cokoliv dalšího potřebovat vědět, ozvěte se co nejdřív Jirkovi (mobil znáte).

Těším se na přihlášky.

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

14. ročník – 190. číslo, vychází 9. srpna 2008

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajky na internetu: http://www.volny.cz/kajky.hostivice, http://www.volny.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice

 

 

 

 

PROHLÁŠENÍ

o zdravotním stavu dítěte

               

Prohlašuji, že dítěti ……………………….…………………… narozenému …………………

 

bytem …………………………………………………………………………………………………

 

ošetřující lékař nenařídil změnu režimu, dítě nejeví známky akutního onemocnění (průjem, teplota, apod.) a okresní hygienik ani ošetřující lékař mu nenařídil karanténní opatření. Též mi není známo, že v posledních dvou týdnech toto dítě přišlo do styku s osobami, které onemocněly přenosnou nemocí.

Dítě je schopné zúčastnit se kajčího tábora ve Slovenském krasu od 17. do 26. srpna 2008.

Jsem si vědom(a) právních následků, které by mě postihly, kdyby toto mé prohlášení bylo nepravdivé.

 

 

Další informace a záznamy od rodičů, které považují za důležité a nejsou součástí jiné dokumentace (přehled aktuálně užívaných léků apod.):

 

 

V Hostivici, 17. srpna 2008                                                                Podpis rodiče: