Pozvánka oddílu KAJKY na leden 2009

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  8. ledna – 17. – Mrzne, až praští

15. ledna – 18. – Z říše pohádek

22. ledna – 19. – Sedm otázek

29. ledna – 20. – Pravá noha a levá ruka

 

První čištění ptačích budek v sobotu 9. ledna (748.)

Nepořádné sýkory a další dutinoví ptáci si loni klidně hnízdili bez nájemní smlouvy v našich budkách a ani po sobě neuklidili použitá hnízda. A představte si to, klidně by si letos na jaře postavili v budce další hnízdo na tom minulém. Ještě, že tu jsou Kajky, které napraví tuto nezodpovědnost a postarají se o pořádek! Začínáme v sobotu 9. ledna ve 13 hodin u klubovny, skončíme na stejném místě nejpozději se soumrakem. S sebou teplé oblečení včetně rukavic a sud horkého čaje. Strach z výšek, nechuť k roztočům a lenost nechte doma.

 

Zimní stěnolezení v sobotu 24. nebo neděli 25. ledna (749.)

Na jeden z dnů tohoto víkendu jsme předběžně domluvili s proslulým horolezcem Václavem, přemožitelem rajského Majáku a mnohých náročných horských vrcholů, oddílovou expedici na některou pražskou horolezeckou stěnu. Věříme, že už se těšíte stejně jako lana, sedáky, karabiny, osmy, expresky a další kousky oddílového vybavení…

Termín a podrobnější pokyny upřesníme na schůzce 22. ledna.

 

Výhled do léta 2009…

…očekávejte až v únorovém čísle. Jirka ani Laďka zatím nemají jasno ve svém programu na další období, takže nemůžeme vyhlásit závazný plán akcí. Víkendovka na pololetní prázdniny, o které jsme snad někdy uvažovali, určitě nebude. Na únor, nejspíše na sobotu 14. nebo 21. plánujeme pravidelné sčítání netopýrů v Americe. Kromě toho proběhne další čištění budek, pokud bude potřeba.

 

Oddílové zprávy

 

Členské příspěvky na rok 2009

Členské příspěvky na letošní rok činí přesně 270 Kč, stejně jako loni. Očekáváme, že je zaplatíte do konce ledna, abychom mohli včas splnit naše povinnosti a byli jste například pojištěni na akcích.

 

Nová hlavička Kajčího křiku

Do soutěže na novou hlavičku KK se s předstihem přihlásil pouze Vítek. Druhý návrh, který zpracovala na poslední chvíli Tereza, však v hlasování vyhrál. Tak aspoň víte, kdo může za hlavičku tohoto ročníku, který je již patnáctý. Oba jmenovaní si mohou v klubovně vybrat samolepky slíbené za umístění.

 

Drobné zprávy, stalo se…

·                    Na Dnu lidových řemesel se náš sešlo tolik, že nějaké volné místo ještě zůstalo: Laďka, Jirka, Tereza M., Maruška, Tereza J., Svenja, Lucka J., Pavlína, Vítek a na kratší čas Lucka K., Fífa, Jana s Jindřichem a Tereza H. Vyráběli jsme vánoční přání, vyzdobili klubovnu, sestavili různé figurky, připravili ptačí krmení do květináčků, nachystali lodičky z ořechů na vánoční schůzku, vyvolali fotografické PFky a naaranžovali vánoční svícny. K obědu byla kapustová polévka a sladké knedlíky.

·                    Vánoční schůzka začala v lese zdobením stromků pro zvířata, o kterém vím jen tolik, že nikdo neumrzl. Rampouchům dorazivším do klubovny přišel vhod horký čaj o potom jsme se hned pustili do vánočních zvyků – házeli jsme pantoflem (totiž špinavou pracovní botou), četli věštby ze dna hrníčků, krájeli jablko napříč a také kapali a odlévali vosk. Tavený vosk záhy vytvořil netradiční mlžnou atmosféru. Došlo i na pouštění lodiček, matně si vzpomínám, že se všichni semkli kolem Terky a Lucka ještě s kýmsi se držela stranou. Dlouho vydržela Laďka, vyšla na ni silnější svíčka. Pak už na Lucku J. čekal zodpovědný úkol rozdat vánoční dárky. Je dobře, že Kajky myslely na své kamarády a drobné dárky se málem nevešly na vyhrazený stolek. Nedošlo jen na zpívání koled, jinak se vánoční schůzka povedla.

·                    Co nevidět, nejdéle tak do deseti let, bude hotovo DVD s kajčími fotkami z roku 2008. Zájemci se mohou už teď hlásit…

 

  

  

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

15. ročník – 197. číslo, vychází 8. ledna 2009

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice