Pozvánka oddílu KAJKY na únor 2009

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  5. února – 21. – Co vidíme ve tmě?

12. února – 22. – Masopustní veselí

19. února – 23. – Vzhůru do podzemí

26. února – 24. – Čí jsou to stopy?

 

Čištění ptačích budek v sobotu 7. února (749.)

Nepořádné sýkory a další dutinoví ptáci si loni klidně hnízdili bez nájemní smlouvy v našich budkách a ani po sobě neuklidili použitá hnízda. A představte si to, klidně by si letos na jaře postavili v budce další hnízdo na tom minulém. Ještě, že tu jsou Kajky, které napraví tuto nezodpovědnost a postarají se o pořádek! Začínáme v sobotu 7. února ve 13 hodin u klubovny, skončíme na stejném místě nejpozději se soumrakem. S sebou teplé oblečení včetně rukavic a sud horkého čaje. Strach z výšek, nechuť k roztočům a lenost nechte doma.

 

Sčítání netopýrů v sobotu 21. února (750.)

Netopýry ve štolách Malé Ameriky letos sečteme v sobotu 21. února a počet kajčích akcí kromě schůzek v posledních letech tak dosáhne již tří čtvrtin z tisícovky. Odjíždíme autobusem 306 do Zličína, který jede z Hostivice od Lidlu v 7:24, sraz je zde v 7:10 hodin. Po domluvě můžete přistupovat po celé trase autobusu. Vrátíme se autobusem 306, který přijíždí v 16:24 hodin na náměstí. Vystupovat je možné opět po celé trase. S sebou dvě čtyřpásmové jízdenky PID nebo dvě dvoupásmové jízdenky, pokud vlastníte průkazky PID na 0. a 1. pásmo. Dále potřebujete vhodné oblečení do bahnitého podzemí (klidně s sebou boty na přezutí) a baterku s pořádně nabitými bateriemi. Možná se vám bude hodit i nějaké jídlo a pití.

 

Oddílové zprávy

 

Členské příspěvky na rok 2009

Kdo jste ještě nezaplatil členské příspěvky, odevzdejte je co nejdříve. Na letošní rok činí přesně 270 Kč, stejně jako loni.

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

15. ročník – 198. číslo, vychází 5. února 2009

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice