Pozvánka oddílu KAJKY na květen 2009

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  7. května – 31. – Shrek

14. května – 32. – Rattatouille

21. května – 33. – Příšerky s. r. o.

28. května – 34. – Harry Potter

 

Víkendovka v Blatné od čtvrtka 30. dubna do neděle 3. května (756.)

Vážení diváci, dovolujeme si Vás pozvat na víkendový program v Blatné připravený specializovanou zábavní agenturou JaDa™ a jejími spolupracovníky. Čekají Vás nezapomenutelné zážitky, na které nezapomenete až do smrti (skromný smuteční obřad v ceně).

Odjíždíme ve čtvrtek 30. dubna, sraz je na nádraží v 16:15 hodin. Bydlet budeme v klubovně spřáteleného oddílu, společně budeme vařit od páteční snídaně (jídlo na pátek si rozdáme na nádraží, protože ve svátek bychom nemuseli nakoupit – nechte si místo v batohu!). Vrátíme se v neděli 3. května v 15:25 hodin opět na hostivické hlavní nádraží. S sebou obvyklé vybavení na víkendovku.

Kdo se chce zúčastnit, přihlásí se Jirkovi nejpozději v neděli 26. dubna do 20 hodin (nejlépe na Zlatém listu nebo SMSkou na Jirkovo číslo, které je uvedeno v tištěném KK). Účastnický poplatek ve výši 350 Kč můžete předat i na srazu.

 

Prohlídka litovické tvrze a pouť do Hájku v sobotu 16. května

V sobotu 16. května máme opět po letech vzácnou příležitost prohlédnout si litovickou tvrz, nejvýznamnější památku v Hostivici. Prohlídka proběhne od 13 do 14 hodin. Kdo budete mít zájem, můžete se potom připojit k pouti do kláštera v Hájku – pořadatelé se pokusí o rekonstrukci staré barokní pouti. Kajčí akcí je prohlídka tvrze, poutě se můžete zúčastnit na zodpovědnost rodičů.

POZOR: mladší Kajky nejdou do tvrze, ale jedou na Zlatý list!

 

… a zároveň klíčová akce:

Krajské kolo Zelené stezky – Zlatého listu ve Vraném nad Vltavou v sobotu 16. a neděli 17. května (757.)

Krajské kolo zlatého listu tentokrát probíhá stejně jako v Hostivici, tj. jako dvě jednodenní akce. Mladší soutěží v sobotu, starší v neděli. V obou kategoriích máme nahlášeno po jednom družstvu, týmy sestavíme na schůzkách.

Mladší pojedou v sobotu, sraz mají v 7:15 na nádraží. Starší jedou v neděli autobusem 306 v 6:21 z náměstí. Vrátíme se podle toho, jak rychle soutěž půjde. S sebou mj. průkazky PID nebo 50 Kč na vlak.

POZOR: Hledám ochotného dobrovolníka, například rodiče, který zajistí doprovod mladších v sobotu! Bez něj akce nemůže proběhnout.

Pokud by většina mladších nemohla 16. května kvůli škole v přírodě, o které jste mluvili, pak by se dala domluvit účast na pražském kole o týden později. Opět by byl nutný doprovod nějakého dobrovolníka.

Když se starší domluví a zajistí si doprovod, mohou jet už v sobotu a přespat ve stanech na zahradě u nezmarské klubovny. Případné změny dohodneme na schůzkách.

 

Vítání ptačího zpěvu v sobotu 23. května (758.)

Tradiční ornitologická akce u Hostivických rybníků začíná tentokrát až v 7 hodin ráno na hrázi Litovického rybníka. S sebou doporučujeme dalekohledy. O viděných a slyšených ptácích bude opět povídat ornitolog Ota. Konec během dopoledne.

 

Den dětí, objevů a vynálezů v sobotu 30. května

Velkolepá akce na oslavu Jirkových narozenin, totiž, co to píšu: na oslavu dne dětí vypukne v sobotu 30. května ve 13:30 v sokolovně. Tentokrát bude den dětí zaměřen na objevy a vynálezy, celé odpoledne budete objevovat, co všechno pořadatelé vynalezli, vymysleli a zařídili… Starší Kajky, které budou pomáhat s organizací, se domluví s Laďkou, co je třeba připravit a kdy mají kde být…

 

Historická vycházka Potoční ulicí v neděli 31. května

Poslední jarní vycházka povede Potoční ulicí a začíná ve 14 hodin na začátku Potoční ulice u ulice Čsl. armády. Jirka se bude opět vytahovat svými znalostmi, které jsou vlastně k ničemu…

 

Přijímáme přihlášky

 

Víkend na vodě od pátku 5. do neděle 7. června (759.)

Na vodu pojedeme letos na Sázavu v termínu Evropských voleb. Chceme si půjčit lodě na úseky Čerčany–Týnec a Týnec–Pikovice. Cenu odhaduji kolem 500 Kč. Podrobnější pokyny zveřejníme v červnovém Kajčím křiku.

Abychom mohli objednat lodě, potřebuji vědět závazně, kdo pojede. Očekávám proto od zájemců nejpozději do čtvrtka 8. května přihlášky a zálohu 100 Kč.

 

Co se ještě děje…

·          Starší Kajky pomáhají v sobotu 25. dubna Janě V. s organizací společné akce Mateřského centra ZaHRÁTka a ČSOP Hostivice ke Dni Země v Sobíně. Děkujeme za ochotu.

·          Pokud bude někdo ochoten pomoci některý den o víkendu 8. až 10. května, ošetříme lípy na poutní cestě do Hájku (odstranění zarůstajícího pletiva, prořezání výmladků apod.). Dobrovolníci, hlaste se Jirkovi.

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

15. ročník – 201. číslo, vychází 23. dubna 2009

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice

 

 

Přihlášky na akce:

 

 

Přihlašuji se závazně k účasti na vodě od 5. do 7. června 2009 pořádané oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte na akci.

Podpis rodiče:

 

Přihlašuji se závazně k účasti na víkendovce v Blatné od 30. dubna do 3. května 2009 pořádané oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte na akci.

Podpis rodiče: