Pozvánka oddílu KAJKY na září 2009

 

S pravidelnými schůzkami začínáme až ve čtvrtek 10. září!

První poprázdninovou akcí je Pohádkový les v sobotu 5. září.

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

10. září – 1. – Začínáme!

17. září – 2. – Podzim je tu

24. září – 3. – Jablko, kos a stonožka

 

Pohádkový les v sobotu 5. září (760.)

Pohádkový les začíná v sobotu 5. září ve 14 hodin u mysliveckého srubu u Kaly. Kromě setkání se skřítky vás čeká pohádka Rallye z kufru. My, co jsme viděli nějaké fotky z pohádkového zákulisí, víme, že pohádkový les bude opravdu zajímavý. Vy ostatní se přijďte přesvědčit přímo na místo...

Větší Kajky, které pomáhají s organizací akce, už od Laďky dostaly příslušné pokyny.

 

Podzimní pomoc přírodě v neděli 13. září (761.)

Pravidelná úklidová brigáda u Hostivických rybníků začíná v neděli 13. září v 9 hodin u mysliveckého srubu u Kaly. S sebou pracovní oblečení a rukavice. Zajišťujeme pytle na odpad i občerstvení. Skončíme kolem poledne.

 

Čtyřiadvacetihodinovka Až na dno ve Vraném nad Vltavou od pátku 18. do neděle 20. září (762.)

Protože někteří z vás projevili zájem vyzkoušet limity svých možností na čtyřiadvacetihodinovce Až na dno, vyrazíme letos opět do Vraného nad Vltavou. Vlastní akce začíná v pátek 18. září ve 21:00 hodin, skončí přesně po 24 hodinách. Během té doby můžete spát, jíst, ležet, ale také chodit, běhat a plazit se. Vyhrává ten, kdo nachodí, naběhá a naplazí nejvíc. A kdo by chtěl překonat rekord, musí počítat spíš s tím běháním a na spánek zapomenout. Pánové mají rekord kolem 140 km, ženský rekord 119,3 km drží Kajky Maruška a Terka.

Kajčí expedice se sejde v pátek 18. září v 17:10 hodin na nádraží, vrátíme se zřejmě v neděli 20. září v 11:27 hodin tamtéž. Společně zajišťujeme jízdné (kdo má tramvajenku pro Prahu a 1. pásmo, neplatí nic), platíme startovné 20 Kč a rozdělujeme na čtvrteční schůzce stany. Jídlo si bere každý své, na místě bude vařič a trvale voda a čaj. Kajky chodí samy nebo se přidají k někomu ze spřátelených oddílů.

Zájemci dostanou obecné pokyny, které jsme získali od pořadatelů. Účast nepovolíme tomu, kdo nebude mít podepsaný souhlas rodičů s účastí na této akci.

V sobotu večer a v neděli bude přítomný Jirka, na pátek a sobotu dopoledne na doprovod vlakem a laskavou péči na místě zatím hledáme dobrovolníka – rodiče, starého člena apod.

 

Historická vycházka po karlovarské silnici v neděli 20. září

Vycházka od náměstí směrem k Nouzovu a do Podskalí začíná v neděli 20. září ve 14 hodin na náměstí před květinářstvím pana Zelenky. Jirka zavzpomíná nejen na dinosaury, kteří zde běhali v jeho mládí, ale připomene i doby, kdy zde plavali trilobiti... No, spíš si budeme povídat o novějších dobách, ale kdo z vás to rozlišuje, že?

 

Víkendovka od pátku 25. do pondělí 28. září (763.)

Pokyny k zářijové víkendovce zveřejníme v doplňkovém Kajčím křiku, uvažované oblíbené místo zatím není domluveno.

 

V září si nenechte ujít další akce

 

Pouť do Hájku v sobotu 5. září

Klášter v Hájku, kousek za hranicí hostivického mocnářství, slaví v sobotu 5. září 350. výročí příchodu františkánů do tohoto kláštera. V 8:00 hodin začíná procesí ze Starých Litovic po staré poutní cestě do Hájku, kde bude celebrovat mši snad sám kardinál Miroslav Vlk. Doporučuji účast, jen nezapomeňte na odpolední veledůležitý pohádkový les.

 

Koncert kapely Spirituál kvintet v neděli 6. září

Máš všechny trumfy mládí a ruce čistý máš, jen na tobě teď záleží, na jakou hru se dáš, zda přijdeš na koncert Spirituál kvintetu na hostivickém náměstí. Začíná se v neděli 6. září v 16 hodin.

 

Skautské cákání na Litovčáku v sobotu 12. září

Skauti pořádají v sobotu 12. září odpoledne tradiční cákání na Litovčáku. Kdo ještě letos neseděl v kanoi, má asi poslední příležitost. Podrobnější informace zveřejní skauti na plakátcích.

 

Připravujeme na říjen

 

Sobota 3. října – ptačí festival u Hostivických rybníků

Neděle 4. října – historická vycházka po Litovické ulici z Hostivice do Litovic

Neděle 11. října – drakiáda

Neděle 18. října – historická vycházka od mlýna do Skály

Neděle 25. října – historická vycházka po karlovarské silnici od náměstí k Jenečku

Středa 28. října – neděle 1. listopadu – podzimní prázdniny

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

15. ročník – 203. číslo, vychází 2. září 2009

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice

 

 

Přihlášky na akce:

 

 

Přihlašuji se k účasti na čtyřiadvacetihodinovce Až na dno ve Vraném nad Vltavou od 18. do 20. září 2009 ve výpravě zajišťované oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte na této akci a jsem si vědom její možné náročnosti.

Podpis rodiče: