Pozvánka oddílu KAJKY na listopad 2009

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  5. listopadu – 8. – Ve víru živlů

12. listopadu – 9. – Drátek a provázek

19. listopadu – 10. – Kámen, nůžky, papír

26. listopadu – 11. – Světlo ve tmě

 

Šestnácté narozeniny Kajek v úterý 17. listopadu (765.)

Narozeninové veselí vypukne v úterý 17. listopadu (naše narozeniny jsou státním svátkem...) v 9 hodin u klubovny. Dopoledne tradičně vykopeme a doplníme oddílovou úmluvu. Oběd si uvaříme společně. Odpoledne od 13 hodin zveme i rodiče, čeká nás klání mezi Kajkami a rodiči. Kdo asi tentokrát vyhraje v různých oddílových disciplinách? Po klání následují hody, tentokrát masové či masité (jak chcete). Každý přinese nějakou lahůdku, spíše více menších kousků na ochutnání, než jeden obrovský řízek... Oslavy skončí v 17 hodin.

 

Přednáška o Islandu ve čtvrtek 19. listopadu

Určitě už jste zaslechli Jirkovy nekonečné vzpomínky na letní islandské dobrodružství. Pokud vás příhody ještě neodradily a chcete si je vyslechnout vcelku i se zajímavými obrázky, pak si určitě nenecháte ujít přednášku v kajčí klubovně ve čtvrtek 19. listopadu od 19 hodin, tedy hned po pravidelné schůzce. Přednáška bude trvat asi jednu až dvě hodiny.

 

XVI. výprava za pražskými pověstmi v sobotu 21. listopadu (766.)

Určitě jste četli, viděli v televizi nebo aspoň slyšeli o správné partě chlapců, kteří pátrali ve Stínadlech po ježkovi v kleci a jeho tvůrci Janu Tleskačovi. My se vydáme po jejich stopách a doufám, že i u vás jako u nich se utvrdí  vzájemné  kamarádství. Sraz na nádraží v 8,40 hodin, návrat do Hostivice kolem 16. hodiny. S sebou jídlo, pití, 100 Kč a špendlík se žlutou hlavičkou. Kdo máte průkazku na vlak a MHD, nezapomeňte ji doma.

 

Hostivické světélkování a rozsvícení vánočního stromu v sobotu 28. listopadu

I tentokrát se Kajky připojují k hostivickému světélkování. Akce začíná ve 14:30 hodin ve staré škole tzv. dílnami, při kterých si můžete vyrobit všechno možné. V 17 hodin vychází lampionový průvod na náměstí, kde shlédneme taneční vystoupení a bude rozsvícen vánoční strom. Po krátkém zastavení u domova důchodců akci zakončí koncert  skupiny Kantoři v kostele.

 

 

Na sobotu 12. prosince chystáme den lidových řemesel. Ale pst, to je zatím tajné...

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

15. ročník – 206. číslo, vychází 12. listopadu 2009

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice