Pozvánka oddílu KAJKY na prosinec 2009

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  3. prosince – 12. – Brambory, uhlí a metlička

10. prosince – 13. – Zvířátka a zima

17. prosince – 14. – Kouzelný oříšek

24. prosince – schůzka není, jsou Vánoce!

31. prosince – schůzka není, je Silvestr!

 

Den lidových řemesel v neděli 13. prosince (767.)

Den, při kterém všichni mohou ukázat, jak jsou (ne)šikovní, vypukne v klubovně v neděli 13. prosince v 9 hodin. Vyzkoušíme si opět něco z řemesel a určitě budeme vyrábět mnohem víc než jen vánoční ozdoby a svícny. Oběd vaříme společně, skončíme v 16 hodin. S sebou mašle, svíčky, větve, pomeranč nebo jablko, želé bonbony a tak vůbec. Nezapomeňte na šikovné prsty!

 

Vánoční schůzka v sobotu 19. prosince (768.)

Vánoční schůzka má dvě části – nejdřív nachystáme hostinu zvířátkům v lese a potom oslavíme Vánoce v klubovně. Začínáme v sobotu 19. prosince ve 14 hodin na zastávce autobusu Na Pískách. S sebou ozdoby na vánoční stromek pro zvířátka (něco vyrobíme společně na schůzkách) a dárky pro kamarády. Dárky můžete přinést do klubovny už na schůzku, abyste je nemuseli tahat s sebou po lese. Na uložení dárků o celkové hmotnosti nad 2,5 t je možné domluvit s Jirkou i zvláštní otevření klubovny v jiný čas. Vánoční schůzka skončí v klubovně v 16 hodin.

 

První schůzka po Vánocích se koná jeden den před druhým dnem po Třech králích, tedy ve čtvrtek 7. ledna.

 

Hledá se nová hlavička Kajčího křiku

Návrhy na novou hlavičku Kajčího křiku doručte do klubovny do schůzky 17. prosince, vybraný nejlepší návrh použijeme již v hlavičce lednového Kajčího křiku...

 

Stalo se

 

XVI. výprava za ježkem v kleci – 21. listopad 2009

Přesně po deseti letech se Kajky vypravily do Stínadel po stopách Rychlých šípů. 13 Kajek pátralo a vyluštilo zašifrované úryvky z deníku Tleskače. Zapsali a zakreslovali ulice a zajímavosti do slepé mapy Stínadel. Pokusili se předat deník tajemnému muži, ten je ale napálil a slibovanou odměnu jim nedal.

 

Poté pokračovali v pátrání a nalezli vytržené listy z kroniky Vontů. Z nich zjistili, kde a v kolik hodin se koná volba velkého Vonta. Žluté špendlíky chránily Kajky na území Vontů a tak si  v klidu uspořádali vlastní volbu. Hřiště lákalo k soutěži v hodu do basketbalového koše, v kohoutích zápasech, ve znalostech Stínadel, Rychlých šípů i přírody. Poté si Kajky opsaly tajný návod k vyjmutí ježka z klece a podle azimutu našla každá skupina svého ježka. A pak už si všichni vyzkoušeli, jak se jim to daří. Nejšikovnější byli Vítek, Pepa a Adam, ale pochvalu za účast na akci, za spolupráci při pátrání i vzájemnou podporu při plnění úkolů si zaslouží každý účastník. Ještě ve vlaku, cestou zpět, si Kajky se zájmem zkoušely ježky z klece vyndat.

Laďka

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

15. ročník – 207. číslo, vychází 3. prosince 2009

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice