Na dnu lidových řemesel jsme soutěžili s návrhy nových hlaviček Kajčího křiku a vyhrála Lucka K. s „kajkou na polenu“. Redakce však nemůže najít nejen vítězný návrh, ale ani žádný jiný. Taková nemilá událost se stává nejvýše jednou za 16 let! Nouzově tedy zařazujeme hlavičku vytvořenou písmem Franklin Gothic Heavy, což by mohly ocenit aspoň některé starší Kajky, vyznavačky pro redakci nepochopitelných hudebních stylů...

 

Pozvánka oddílu KAJKY na leden 2010

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  7. ledna – 15. – Ještě jednou Vánoce

14. ledna – 16. – Les v zimě

21. ledna – 17. – Detektivové, pozor!

28. ledna – 18. – Hádej, kdo jsem

 

Lyžařská sobota v sobotu 23. ledna (769.)

Na sobotu 23. ledna jsme naplánovali pořádné provětrání našich sjezdovek na lyžařských svazích v Herlíkovicích. Zúčastnit se mohou členové od 12 let (mladší pouze s rodiči), kteří se přihlásí Jirkovi do čtvrtka 14. ledna do konce schůzky. (Později přihlášení se mohou zúčastnit, pokud si sami domluví místo ve skibusu.) Přihlášení dostanou podrobnější informace, předem upozorňujeme, že všichni účastníci mladší 18 let musí mít lyžařskou helmu (a lyže, hůlky, snowboard, jídlo a tak nějak všelijak), odjíždět budeme z Hostivice v 5:21 hodin a vrátíme se až večer. Potřebujete dvakrát jízdenku na autobus z Hostivice a metro a dále 650 Kč, případně jen 380 Kč, pokud měříte méně než 140 cm. Jirka si vyhrazuje právo akci zrušit, pokud se nepodaří zajistit místa v autobusu, pokud by se přihlásili pouze mladší účastníci, pokud bude tou dobou ležet na smrtelné posteli nebo z obdobných závažných důvodů.

 

Turnaj deskových her v pátek 29. ledna (770.)

Na pololetní prázdniny vyhlašují Laďka a Milan turnaj deskových her v klubovně. Začínáme v 9:00 hodin, konec se plánuje na 15. hodinu. Hry budeme vybírat příští týden, vhodným napovězením se ti třeba podaří prosadit tvoji oblíbenou hru, pokud ji budeme znát. Oběd si uvaříme společně.

Pozor, pokud nebude dostatek přihlášených, akce se nebude konat.

 

 

Vážení rodiče, možná, že už máte naplánovaný program pro děti na pololetní prázdniny – hory, babičky aj. I my bychom si rádi naplánovali činnost. Proto Vás prosíme, abyste do schůzky 14. ledna sdělili Jirkovi nebo Laďce, zda se Vaše Kajka zúčastní schůzky 28. ledna a také turnaje deskových her 29.ledna, kdy jsou pololetní prázdniny. Postačí zpráva SMS nebo mailem. Prosím, neposílejte poštovního holuba, máme rozbitou přistávací dráhu v holubníku.

 

 

Chystáme na únor

 

sobota 13. nebo 20. února – sčítání netopýrů v Malé Americe

některá sobota – čištění ptačích budek

některá sobota – zkusíme lezení na cvičné stěně?

 

Velké akce do prázdnin

 

sobota 20. března – vítání jara

středa 31. března až pondělí 5. dubna – Velikonoce (zkusíme se opět domluvit s Brontosaury?)

sobota 17. dubna – jarní pomoc přírodě u Hostivických rybníků

sobota 1. května – vítání ptačího zpěvu u Hostivických rybníků (předběžný termín)

víkend 15. – 16. května – krajský Zlatý list (zatím nevíme, zda ho budeme pořádat)

sobota 29. května – dětský den

červen – víkend na vodě? lezení na skalách?

 

Členský příspěvek

 

Členský příspěvek na rok 2010 činí 270 Kč, stejně jako v předchozím roce. Očekáváme jeho zaplacení do konce ledna.

 

Stalo se

·        V listopadu se na zámku konal netradiční, totiž tvrdý rockový skautský koncert. Mezi davy nadšených fanynek jsme nepřehlédli Lucku, Máňu a Báru N. s bodyguardem Fífou. Bára se dostavila ve večerní róbě a s tatínkem, ale brzy utekla – asi se tatínkovi zdála hudba málo tvrdá. Ostatní vydrželi až do konce a tvářili se spokojeně...

·        Velké Kajky již tradičně naplno prožívají Mikuláše, letos jim masky od Laďky nesla ze schůzky Bára Č. Podrobnosti se redakci nepodařilo zjistit.

·        Při dnu lidových řemesel jsme si ozdobili skleněné vánoční ozdoby (Ireno, díky!) a vyrobili vánoční přání i vánoční svícny. Oproti běžným zvyklostem jsme již na této schůzce ozdobili vánoční strom pro zvířátka, tentokrát ve Stromečkách. Navštívily nás i Lucka, Bára N. a Tereza M., milé to překvapení. Jmenované se nezúčastnily oddílového výročí, údajně na protest proti hodům.

·        Vánoční schůzka se tentokrát odehrála netradičně v časnějších odpoledních hodinách. Moc se to nehodilo při pouštění lodiček, které rušilo venkovní světlo, ale aspoň jsme viděli pozoruhodnou lodičku potopenou hluboko pod čáru ponoru, která přesto hořela a hořela... Došlo i na tradiční vánoční zvyky: házení pantoflem, krájení jablek, odlévání vosku a věštění z hrníčků. Věštby jsme tentokrát svěřili Tereze S., která je pojednala vpravdě jak od Karla Jaromíra Erbena. U něj také smrt byla ta nejpříznivější věštba... Vybírali jsme postupně, poslední byla na řadě Terka. A zrovna na ni vyšla věštba: Vyhraješ milion a budeš sponzorovat Kajky. Těšíme se a číslo oddílového účtu rádi sdělíme. Na druhou část schůzky přišla i Jana V. s Jindřichem, který se jako nejmladší ujal rozdávání dárků. Zvládl to, žádná Kajka ani Janina Peggina ho nezakousla.

·        Staré Kajky (oddíloví penzisté a rentiéři) se v klubovně sešly nejen na Silvestra, jak je to obvyklé, ale dokonce i na Štědrý den. Podle skromných útržků zpráv, které se donesly do redakce, se ten den konala ustavující schůze oddílu Kalky. Akce se na stavu klubovny příznivě promítla tím, že dokud ji Jirka nepošlapal, byla krásně vytřená podlaha.

·        Nenápadně upozorňujeme, že na oddílovém webu www.kajky.cz jsou doplněny fotogalerie ze všech akcí od září do prosince.

 

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

16. ročník – 208. číslo, vychází 7. ledna 2010

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice