Pozvánka oddílu KAJKY na duben 2010

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  1. dubna – schůzka není, jsme na Velikonocích

  8. dubna – 25. – Kam vedou stopy?

15. dubna – 26. – Kolečko, čtvereček

22. dubna – 27. – Co s ocáskem?

29. dubna – 28. ­– Co zas Jirka vymyslí...?

 

Historická vycházka od mlýna do Skály v neděli 28. března

Jirka pokračuje ve svých historických vycházkách, na kterých Kajky nejsou moc vidět – třeba se to letos překvapivě změní. Poprvé se letos projdeme v neděli 28. března od 14 hodin ulicí Za Mlýnem, sraz je u bývalého mlýna. Povídat budeme také o domech, které byly zbořeny při přestavbě koněspřežní železnice na parní provoz, což nezažil ani můj pradědeček...

 

Velikonoce v Českém Středohoří od středy 31. března do pondělí 5. dubna (771.)

Velikonoce jsme skutečně domluvili s Brontosaury, jak je v posledních letech zvykem, jen změnili Stráž pod Ralskem za Litoměřice a České Středohoří, kterýmžto směrem už jsme dlouho nebyli. Tuším, že ani největší oddílové vykopávky již nepamatují slavné pochody okolím hradu Helfenburk s (ne)slavnými návraty... Máme rezervováno osm míst, tedy Jirka Sněhurek a sedm trpaslic, nebo tak nějak... Kdo dřív přijde (s přihláškou), dřív (a jistěji) pojede... Spát budeme na zemi na vlastních karimatkách v jedné klubovně v Litoměřicích, čekají nás výpravy do okolí a spousta zábavy s Brontosaury. Sraz ve středu 31. března v 16:50 hodin na nádraží (pozor, odjíždíme směrem na Kladno), návrat v pondělí 5. dubna ve 14:04. Společně připravujeme jídlo od čtvrteční snídaně.

Kdo se chce zúčastnit, odevzdá co nejdříve přihlášku a účastnický poplatek 700 Kč. Uzávěrka přihlášek je na schůzce ve čtvrtek 25. března!

 

Historická vycházka starými Litovicemi v neděli 11. dubna

Druhá vycházka nám ukáže, jak viděl staré Litovice císařský voják v roce 1770, když zaváděl stálé číslování domů. Začínáme ve 14 hodin v parku T. G. Masaryka. Vycházka skončí tak, abychom stihli koncert Š. Raka od 16 hodin v hostivickém kostele.

 

Jarní pomoc přírodě u Hostivických rybníků v sobotu 17. dubna (772.)

Pravidelná úklidová brigáda u Hostivických rybníků tentokrát vypukne v sobotu 17. dubna v 9 hodin u mysliveckého srubu u Kaly. S sebou jako vždy pracovní oblečení a rukavice. Každý obdrží chleba, pytel na odpad a buřta s hořčicí nebo jiné bezmasé občerstvení. Konec kolem poledne.

 

Historická vycházka ulicí U Obory v neděli 25. dubna

Na další historické vycházce se podíváme, jak vypadala dříve stará domkářská zástavba na Břvech. Začínáme ve 14 hodin na zastávce autobusu Břve, Sportovní hala.

 

Vítání ptačího zpěvu u Hostivických rybníků v sobotu 1. května (773.)

Všechny Kajky-čarodějnice jistě prohýří celou poslední dubnovou noc, takže jim nebude dělat problém přiletět v sobotu 1. května v 7 hodin ráno na sraz vítání ptačího zpěvu na hrázi Litovického rybníka. A my ostatní, poctiví smrtelníci se budeme muset nějak donutit vstát a včas dorazit na sraz. Opět jsme domluveni s Otou Vorlem, který nám nejspíš neukáže žádného orla, ale určitě řadu jiných ptáčků. S sebou doporučujeme dalekohledy. Konec určitě před polednem.

 

   

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

16. ročník – 211. číslo, vychází 18. března 2010

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice

 

 

Přihláška na akci:

Přihlašuji se k účasti na Velikonocích v Českém Středohoří od 31. března do 5. dubna 2010 pořádaných oddílem Kajky.

 

Jméno:

 

Souhlasím s účastí mého dítěte na akci.

Podpis rodiče: