Pozvánka oddílu KAJKY na (zbytek) září a začátek října 2010

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  2. září – 1. – Vítejte po prázdninách

  9. září – 2. – Ještě jednou tábor v Hostivici

16. září – 3. – Začínáme STOvku

23. září – 4. ­– Packal a stopy

30. září – 5. – Stovka nás prozkouší

 

Sobota 18. září – den mnoha akcí:

Skautská koloběžkiáda

Skauti nás zvou na koloběžkiádu u klubovny. Přihlášení mezi 8:30 a 9:00, soutěže od 9 hodin, vyhlášení výsledků v 15 hodin. Soutěžní disciplíny: slalom, sprint, sjezd, krasokoloběžkování, koloboj, labyrinth, plochá dráha, závod do vrchu, koloběžkový kros, australský bumerang, velbloudí hrb, kolovodník, chaos v Pekingu a kolopravidla. Před lety dokonce Jirka vyhrál ve své kategorii, tak se přijďte předvést i vy, co nejste u konce s dechem, že máte na skvělé výsledky!

 

Minifest pod hrází

Malý hostivický hudební festival začíná v 17 hodin pod hrází Litovického rybníka. Vystupují HSM (rock), Marešky (taneční skupina), Holden Caulfield (indie rock´n´roll) a Dead Shot (hard rock).

 

A kdyby to někomu nestačilo...

... může zajít na den otevřených dveří do školky v ulici K Višňovce nebo na taneční zábavu pro důchodce v restauraci U kaštanu...

 

Podzimní pomoc přírodě u Hostivických rybníků v neděli 19. září (778.)

A je tu nejdůležitější zářijová akce: pravidelná úklidová brigáda u Hostivických rybníků. Začínáme v neděli 19. září v 9:00 hodin u mysliveckého srubu u Kaly, skončíme společným občerstvením kolem poledne. S sebou pracovní oblečení a rukavice. Pytle na odpad máme zajištěné a něco k občerstvení se jistě také najde.

 

Ptačí festival u Hostivických rybníků v sobotu 2. října (779.)

Nad Litovickým rybníkem prý byl pozorován létající pštros a kolem Kaly prý nedávno běhal tučňák. Tak tyto zprávy jsou zaručené kachny... Ty a spoustu dalších skutečných ptáků uvidíme při ptačím festivalu u Hostivických rybníků. Srazíme se v sobotu 2. října v 9 hodin na hrázi Litovického rybníka. S sebou doporučujeme dalekohledy. Konec před obědem, objednejte si u rodičů pečenou kachnu nebo aspoň kuře, ať má akce stylový závěr.

 

Historická vycházka starým Jenečkem v neděli 3. října

Začínáme ve 14 hodin u hřiště v Družstevní ulici. Uslyšíte spoustu skutečných i neskutečných drbů z historie Jenečka.

 

Sousedský běh v sobotu 9. října

Běh u Hostivických rybníků, sraz na hrázi Litovického rybníka, více informací v zářijovém Hostivickém měsíčníku, několik starších Kajek v minulých letech na stupních vítězů!

 

Hostivická drakiáda v neděli 10. října (780.)

Draci startují nad Hostivici v sobotu 9. října. Sraz draků a hlavně jejich páníčků vyhlašujeme ve 14 hodin v Ziklově parku (u autobusové zastávky Na Pískách). Vzletová a přistávací dráha bude vymezena u bývalého drážního domku na konci Sadové ulice. Zvláštní ceny pro NEJ draky! Koná se i za bezvětří, kdy využijeme připravené doprovodné soutěže.

 

Stalo se

 

Tábor ve Slovenském rudohoří na konci srpna

Na Slovensku jsme si užili více deště a krásných měst a méně horských tůr a tábor jsme přežili ve zdraví až na nejmenovanou Báru. Vylezli jsme na Sitno ve Štiavnických vrších, prošli kus hřebene Kremnických vrchů od Skalky po Zlatou studnu, koupali se v Richnavském jezeře, zalezli do štoly Bartoloměj a toulali se časně ranní Bratislavou (mimořádný dárek od Železnic Slovenské republiky), Banskou Štiavnicí, KremnicíZvolenem. Každý podle chutě vychutnal památky, obchody s hadry či cukrárny. Kdo s námi nebyl, může jen litovat.

 

Pohádkový les v sobotu 4. září

Pohádkový les se letos povedl, ostatně jako vždy. Z Kajek pomáhali Bára N. a Maruška (obě u výroby korunek pro prince a princezny), Pavla (u perníkové chaloupky), Jana (u ptáka Ohniváka), Vítek (u draka), Svenja (u ostrých předmětů v království Šípkové Růženky), Lucka, Tereza J. a Dana (u hradu Šípkové Růženky) a Tereza S. kdesi na trase. Nadšení (či děs?) dětí budilo také peklo, mlejn či dlouhý Dlouhý...

   

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

16. ročník – 214. číslo, vychází 16. září 2010

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice