Pozvánka oddílu KAJKY na leden 2011

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  6. ledna – 16. – Novoroční krok

13. ledna – 17. – Ledový svět

20. ledna – 18. – Je ti zima, děvenko?

27. ledna – 19. – Jak se mají zvířátka

 

V lednu ponecháváme zcela volnou sobotu 22. ledna, kdy prý bude něco velmi zajímavého v Sokolovně. Některý jiný víkend (ne v sobotu 8. ledna) uvažujeme o lezení na cvičné stěně, ale zatím není domluveno. Až bude vše jasné, dáme vědět. Počítejte s možností, že lezení bude vyhlášeno až ve čtvrtek před akcí, protože náš učitel horolezení možná nebude umět slíbit svou účast víc dopředu. V lednu by se konalo čištění budek, pokud by tomu přálo počasí (teploty ve stínu nesmí překročit 25 °C).

Na únor připravujeme opět sčítání netopýrů, termín oznámíme v únorovém Kajčím křiku.

 

 

Členský příspěvek

Se začátkem nového roku přichází i povinnost zaplatit členský příspěvek. Pro rok 2011 zůstává ve stejné výši 270 Kč za kus a jeho zaplacení očekáváme do konce ledna. Platbu přijímáme pouze v hotovosti v odpovídajícím počtu platných bankovek nebo mincí vydaných Českou národní bankou.

 

Stalo se

 

Den lidových řemesel

Při dnu lidových řemesel jsme zahájili stavbou srubů a stanů ze špejlí a loupáním brambor. Pak jsme vyráběli vánoční ozdoby a přáníčka a pustili jsme se i do svícnů – velmi pěkné byly třeba panenky ze šišek. V závěru jsme se zahřáli roznášením lojových krmítek pro ptáčky po Stromečkách. Schválně: kdo se byl podívat, co všechno si přilepšilo naším vánočním darem?

 

Vánoční schůzka

Komorní účast, ale příjemné připomenutí vánočních zvyků – věštění z hrníčku, odlévání vodku, házení pantoflem a nakonec pouštění ořechových lodiček – to byla vánoční schůzka. Na závěr samozřejmě došlo i na vánoční pečivo a hlavně na dárečky, které roznesli nejmladší účastníci Jindra a Štěpán.

 

Autorkou nové hlavičky KK je Nikola, která vyhrála se svým návrhem na dnu lidových řemesel

 

 

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

17. ročník – 217. číslo, vychází 6. ledna 2011

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

Činnost oddílu Kajky podporují SMOP ČSOP z prostředků MŠMT ČR a město Hostivice