Pozvánka oddílu KAJKY na duben 2011

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  7. dubna – 25. – Zlatý list za dveřmi

14. dubna – 26. – Signály z vesmíru

21. dubna – 27. – Den Země

28. dubna – 28. – Čarobáby a Ježidědci

 

ZMĚNA TERMÍNU OPROTI TIŠTĚNÉ VERZI

Výprava do pravěku v neděli 3. dubna (786.)

Předpověď slibuje skoro letní počasí s nulovou pravděpodobností srážek, přesto vyrazíme na jarní výpravu. Po více letech se vrátíme na Jirkovu oblíbenou trasu po nalezištích zkamenělin od starohorních graptolitů k prvohorním devonským mechovkám či ramenonožcům. Čeká nás putování do 20 kilometrů z Králova Dvora přes jedny z nejkrásnějších míst Českého krasu až do Srbska. (Pozor, Česká republika a Srbsko nejspíše nemají bezvízový styk, za případné problémy z toho vzniklé si ručí každý sám!)

Sraz je v neděli 3. dubna v 9 hodin na nádraží, odjezd v 9:15. Vrátíme se nejspíše v 18:23 hodin, případně jiným vhodným vlakem dříve či později podle rychlosti našeho ploužení (dáme zprávu). S sebou cca 100 Kč na jízdné (budeme vybírat podle skutečných nákladů), kladívko, noviny na balení nálezů, jídlo, pití a další obvyklé vybavení na jednodenní výpravy.

Akce se koná, pokud se zúčastní nejméně 3 Kajky.

 

Historická vycházka ulicí Sportovců v neděli 10. dubna

Jirka zve na svoji první letošní vycházku novu trasou. Sejdeme se v neděli 10. dubna ve 14 hodin v parku T. G. Masaryka, na rohu ulic Litovické a Sportovců. Povídat se bude o parku, o litovické školce, o bývalé Haklově cihelně, o bývalé továrně na lindbeton a dalších zajímavostech.

 

Jarní pomoc přírodě u Hostivických rybníků v neděli 17. dubna (787.)

Tradiční jarní úklidová brigáda je naplánována na neděli 17. dubna od 9 do 12 hodin, takže Kajky i ostatní klidně stihnou také sobotní chovatelské trhy i nedělní odpolední sokolskou akademii (že, slečno K. a další!). Sejdeme se u mysliveckého srubu u Kaly. S sebou pracovní oblečení a rukavice. Jako vždy zajišťujeme občerstvení a pytle na odpad.

 

??? Místní kolo Zlatého listu v sobotu 30. dubna ???

V dlouhodobém plánu máme zapsáno na sobotu 30. dubna místní kolo Zlatého listu jako přípravu na krajské kolo. Musíme se ještě domluvit se starými a bývalými Kajkami, zda si vezmou na starost jednotlivá stanoviště. Podle toho dáme na schůzkách vědět, zda soutěž proběhne.

 

Chystá se...

 

Středočeské krajské kolo Zlatého listu od soboty 7. do neděle 8. května

Na základě domluvy na poslední schůzce jsme přihlásili jedno družstvo mladších Kajek (tedy 6 kusů) na středočeské kolo soutěže Zelená stezka – Zlatý list, které proběhne v sobotu 7. a neděli 8. května v Křivoklátu. Mladší soutěží netradičně až v neděli, v sobotu budou připraveny exkurze a soutěže. Prosím, postupně promýšlejte složení družstva a hlavně počítejte s tímto termínem.

Oproti minulým letům chtějí pořadatelé předem do 20. dubna zaslat prezentaci celoroční činnosti. Promítání z počítače bych se vyhnul, spíše navrhuji vyrobit „postery“ – plakáty s představením jednotlivých činností. Budeme se tomu věnovat na prvních dubnových schůzkách.

Protože ve stejném termínu pořádáme i vítání ptačího zpěvu a historickou vycházku, nemůže se Jirka zúčastnit celého Zlatého listu a hledá ochotný doprovod – staré Kajky či rodiče. Prosím, ozvěte se Jirkovi (pošlete poštovního holuba se zprávou). Kdo nepojede na Zlatý list, toho jistě uvidíme na ostatních akcích!

 

Výprava na vodu od pátku 20. do neděle 22. května

Pohled do diáře ukazuje, že pro výpravu na vodu se hodí jen předposlední květnový víkend. Protože je akce organizačně náročnější, pustíme se do ní pouze tehdy, když budeme mít závazně projevený zájem od Kajek a zajištěných několik dospělých vodáků – starých Kajek či rodičů. Předběžné přihlášky očekáváme do čtvrtka 14. dubna. Cena bude odpovídat skutečným nákladům, odhaduji ji kolem 600 až 800 Kč, po výběru trasy a půjčovny bude upřesněna. Když nedomluvíme jinou řeku (láká mě třeba Vltava), pojedeme na Sázavu. A opovažte se nehlásit, když Jirka potřebuje natrénovat před svým prázdninovým dobrodružstvím v deltě Dunaje!

 

Další akce do prázdnin

Sobota 14. května – Laďka vyhrožovala, že o tomto víkendu se v klubovně setkají dávní vedoucí, které i Jirka pamatuje nejvýš jako malý snaživý hošík

Sobota 28. května – den dětí – tradiční velkolepá akce v Sokolovně a blízkém okolí

Neděle 5. června – historická vycházka na Břve

Pátek 17. až neděle 19. června – závěrečná víkendovka – vše ještě upřesníme; termín se kryje s národním kolem Zlatého listu, ale ten se nás nejspíš netýká, že?

 

Tábor na Slovensku

Na základě zájmu naznačeného na schůzce uvažuji o dalším táboře na Slovensku koncem srpna, orientačně od soboty 20. do neděle 28. srpna. Termín je možné upřesnit podle navazujících akcí zájemců. Místo ještě hledáme, každopádně to bude pěkná příroda, kterou ještě neznáme. Předběžné tipy: jižní část Slovenského ráje a Muráňská planina; Pieniny a okolí; Velká Fatra, Poloniny (málo pravděpodobné). Případné náměty uvítám. Rovněž očekávám výraznější projevení zájmu o účast. Účastnický poplatek se bude pohybovat kolem obvyklých 3 000 – 3 500 Kč.

 

 

Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

17. ročník – 219. číslo, vychází 31. března 2011

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

 

 

Přihlášky na akce

 

 

Mám zájem zúčastnit se tábora Kajek na Slovensku v předběžném termínu 20. – 28. srpna 2011.

 

Jméno:                                                                       Podpis rodiče:

 

 

Mám zájem zúčastnit se kajčí výpravy na vodu od 20. do 22. května 2011.

 

Jméno:                                                                       Podpis rodiče: