Pozvánka oddílu KAJKY na květen 2011

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  5. května – 29. – Před Zlatým listem

12. května – 30. – Co z toho bude?

19. května – 31. – Květnové dobrodružství

26. května – 32. – Den Kajek

 

Středočeský Zlatý list v Křivoklátě od soboty 7. do neděle 8. května (788.)

Akce již proběhla, účastníci dostali pokyny samostatně. Rovněž proběhly o stejném víkendu v sobotu vítání ptačího zpěvu a v neděli historická vycházka.

 

 

Výprava až na konec… (koněspřežky) v neděli 22. května (789.)

Je tu opět další jednodenní výprava, tentokrát místo plánované vody, kterou překazily školy v přírodě a podobně. Tentokrát se vydáme na blízký západ do hlubokých lesů, kde končila koněspřežní železnice z Prahy přes Hostivici do… (kdo to ví?). Kromě krásných orchidejí potkáme staré pytláky, panské hajné, špinavé uhlíře a možná i samotného knížete Fürstenberka! Sejdeme se na nádraží v neděli 22. května v 8:15 hodin, odjíždíme v 8:29 hodin a vrátíme se nejspíše v 17:28 hodin. S sebou obvyklé vybavení na jednodenní výpravy a 100 Kč na jízdné (budeme vybírat podle skutečnosti).

 

 

Den dětí a volného času v sobotu 28. května (790.)

Den dětí a volného času vypukne v sobotu 28. května ve 13:30 hodin a dopukne ve 21 hodin. Řada místních organizací včetně Kajek připravuje soutěže a další zábavu. Leckdo už je s Laďkou domluven, co bude dělat na stanovišti, ostatní mohou nabídnout také svoji pomoc nebo si přijít zasoutěžit. Kajky se předvedou soutěžemi z recesiády, ukázkou pohádkového lesa a pozorováním zvířat dalekohledy.

 

Chystá se na červen…

 

Závěrečná víkendovka od pátku 17. do neděle 19. května

Na závěrečnou víkendovku už přislíbily účast a pomoc i velké Kajky a chystáme program, na který nezapomenete. Raději nenapíšeme jaký, abyste se nelekli moc brzy! Pokyny najdete v červnovém Kajčím křiku.

 

Stalo se…

 

Kajky na krajském Zlatém listu

Začátkem května vyrazila silná dvojtrojka Bára – Katka – Pavla a Vítek – Pepa – Jáchym do Křivoklátu na Zlatý list. V sobotu jsme se seznámili s okolím Křivoklátu, kromě výhledů na hrad mě nejvíc zaujalo hluboké údolí, kterým jsme se vraceli z exkurze. Kajky večer hrály přehazovanou až do úplného setmění (ale míč zaletěl do potoka jinému týmu) a druhý den po stezce opět. O ranní budíček se postaral přízemní mrazík, přesto se Kajkám nechtělo vylézat. O vlastní stezce moc zpráv nemám, mile překvapila obhajoba vlastní práce s 11 body z 10 možných (tak dopadly i jiné týmy), naopak stromy jako propadák (A 2 body) si Laďka vzala skoro osobně, protože s nimi „otravuje“ skoro nejvíc. Při návratu Kajky tak jásaly nad druhým místem, že jsem uvěřil i já věčný pochybovač. Byla to tuším Bára, která přes vynadání od ostatních prozradila skutečné páté místo. To je stále první polovina soutěžního pole a tak velmi dobré umístění. Blahopřejeme a děkujeme.

 

 

 

Zpravodajství Agentury JJP (Jeden Jirka povídal)

·      Lucka K. získala papír zvaný francouzsky „permis de conduire“. Důrazně proto žádáme Kajky, aby při pohybu po Hostivici dbaly zvýšené opatrnosti.

·      Nemůžeme nezmínit Pepův unikátní dopravní prostředek. Vozítko, ve kterém se dá skoro ležet, je prostě úžasné.

·      Proslýchá se, že Laďka se rozhodla zvýšit počet Kajek a zdatně půjde příkladem, v nejbližších měsících se má stát babičkou. Ostatní (bývalé) Kajky nejsou tak šikovné, podle dostupných zpráv si zatím pořídila Kajče jen Bára Ž. Kdo ze současných členů první zjistí jméno dítka, má u mě nanuka! Nabídka platí do druhého úplňku od vydání tohoto KK.

·      Zastavil se onehdá při recesiádě na schůzce Eidam a hned se ptal po nejmenované dívce E. Když ji neviděl, opovrhl lezem hlubokým a hrál se skauty ringo. Co tak mohl potřebovat?

·      Hbitý fotograf nám zaslal snímek zachycující Terku J., Eriku a čarodějnici. Nedostatečný popis snímku bohužel neumožnil A-JJP rozlišit jednotlivé osoby.

·      Výukové programy Kajek v nejbližší době budou zaměřeny na dovednosti, jak neztratit boty. Po prvním případu, kdy Pepa u rybníčka na Kodě zjistil, že má jen jednu botu, přišla o svou obuv i Pavla v Křivoklátě. Stačil jeden pohyb a botka se ladným obloukem přenesla přes plot na soukromou zahradu…

·      V půlce května se v klubovně setkali dávní oddíloví vedoucí, z nichž některé ani Jirka nepamatuje. Pro Kajky je asi nejzajímavější to, že se jedlo a hodovalo, ale hodně zbylo. Kdo najde v klubovně bábovku, vyhrává ji!

 

 

Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

17. ročník – 220. číslo, vychází 19. května 2011

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik