Pozvánka oddílu KAJKY na červen 2011

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  2. června – 33. – Když Jirka nepřijde…

  9. června – 34. – Kajky a zvířata

16. června – 35. – V přírodě se neztratíme

23. června – 36. – Velké finále (Poslední zápis v kronice)

30. června – schůzka už není, těšíme se na prázdniny

 

Víkend ve skalách od pátku 17. do neděle 19. června (791.)

Popis: image005

Adéla ještě nevečeřela, ale na víkendovku s námi pojede, aniž by dostala tatínka do polepšovny. S lezením nás baví svět, takže program závěrečné víkendovky je jasný: náš život visí na vlásku, totiž na horolezeckém laně…

Po několika letech si zase vyzkoušíme horolezení po pískovcových skalách v Českém ráji. O založení cest se postará Adéla R. a jistit budou velké Kajky, lézt mohou Kajky všeho věku. Lezení je možné pouze za bezdeští, které jsme již objednali. Víkendovka však proběhne (bez lezení) i tehdy, kdyby se snad z oblohy valily proudy vody. Spát budeme v kempu Sedmihorky ve stanech. Sejdeme se v pátek 17. června v 16:15 hodin na nádraží, vrátíme se v neděli 19. června v 17:25 hodin na stejné místo. S sebou obvyklé vybavení na víkendovky, nezapomeňte třeba plavky. Páteční večeři si obstarává každý sám, od sobotní snídaně se paseme na podhorských loukách společně.

Kdo se chce zúčastnit, odevzdá přihlášku a účastnický poplatek 500 Kč nejpozději ve čtvrtek 16. června na schůzce.

 

Chystá se na prázdniny…

 

Tábor na Slovensku koncem srpna

Na tábor se zatím přihlásily čtyři duše, doufám v další a zároveň sháním dalšího dospělého. Vše vypadá na Slovenský ráj s vodopády a žebříky. Pokyny vyjdou v táborovém Kajčím křiku do konce června.

 

Stalo se…

 

Na konci... (koněspřežky)

Do hlubin křivoklátských lesů za množstvím klíšťat, nenalezenými masožravými rosnatkami, krásnými prstnatci májovými a hlavně koncem koněspřežní železnice, která sem kdysi vedla z Prahy přes Hostivici, se odvážila jen pětice Kajek, Jiřího nepočítaje (Bára, Katka, Pavla, Klára a Vítek). Několikero rybníků jen trochu přispělo ke zchlazení a úsek cesty řepkovými poli s docházející vodou přivedl některé takřka k pouštním zážitkům. Vše napravila pramenitá voda na okraji Nového Strašecího a hlavně zmrzlina, kvůli které jsme si slušně zašli.

 

Den dětí a volného času

Den dětí a volného času se vydařil, zasoutěžit si přišlo asi 500 dětí. Řadu Kajek jsem viděl (a fotil:) mezi pořadateli. Babka Bára, vodník Terka J., princezna Nikola a civilistka Katka pomáhaly s pohádkovým lesem, Vítek se staral o pozorování dalekohledem a Máňa, Terka a Bára pořádaly recesiádu. Pavlu jsem viděl s dalšími při přípravě bludiště s Mínotaurem, ale ze stanovišť si ji nějak nevybavuji. Každopádně všem díky za odvedenou práci.

 

Zpravodajství Agentury JJP (Jeden Jirka povídal)

 

·      Kde všude navštěvují kajčí webové stránky? V květnu to byly ČR, Německo, Slovensko, Rusko, Mexiko, Turecko, Laos, Indonésie, Itálie, Brazílie, Jižní Afrika, Argentina a Finsko, v červnu zatím ČR, Rusko, Německo, Slovensko, Mexiko, Austrálie, Indie, Indonésie, Estonsko, Brazílie, Kanada a Spojené arabské emiráty.

·      Máňa, Terka a Bára seděly v policejním autě! Naštěstí se tak nestalo v důsledku trestného činu, ale při dětském dnu.

·      Klára na výpravě koupila drobnou pozornost pro rodiče: meloun tak velký, že ho ani neunesla. Najatý nosič však dárek řádně doručil obdarovaným.

 

 

Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

17. ročník – 221. číslo, vychází 9. června 2011

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

 

 

 

Závazně se přihlašuji na víkend ve skalách od 17. do 19. června 2011 pořádaný oddílem Kajky Hostivice

 

Jméno:                                                                       Podpis rodiče: