Pozvánka oddílu KAJKY na duben 2012

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  5. dubna – schůzka není – jsme na Velikonocích

12. dubna – 29. – Jaro v plném proudu

19. dubna – 30. – Den Země

26. dubna – 31. – Miss čarodějnice

 

Velikonoce u Veselého kopce od čtvrtka 5. do pondělí 9. dubna (805.)

Velikonoce letos strávíme na Vysočině, ve Žďárských vrších, u města Hlinska v jedné klubovně, kde se žije jako kdysi, bez nesmyslů jako je elektřina… Čeká nás proslulý Santiniho kostel na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou, známý skanzen na Veselém kopci, skoro horolezecký výstup na slavný vrchol Devět skal a leccos navíc, třeba plavecký bazén v Hlinsku a velikonoční pomlázka. Sejdeme se ve čtvrtek 5. dubna ráno v 8:35 hodin na hostivickém nádraží, vrátíme se na stejné místo v pondělí 9. dubna ve 14:16 hodin. S sebou potřebujete obvyklé vybavení na víkendovky, nezapomeňte baterku a plavky. Pomyslete i na to, že ještě není léto a navíc může i sprchnout. Pro účastníky starší 10 let je nutná průkazka prokazující, že mu nebylo 15 let! Podle výpočtů vyjde levněji kupovat jednotlivé jízdenky než skupinovou slevu…

Kdo se chce zúčastnit, přihlásí se nejpozději během úterý 3. dubna Jirkovi SMSkou, zprávou na mail jirka@kajky.cz, dopisem poslaným po poštovním holubovi, potrubní poštou nebo jiným vhodným způsobem. Vzhledem k pozdnímu vypsání podmínek se účastnický poplatek 1000 Kč platí až na srazu.

 

Jarní pomoc přírodě v neděli 15. dubna (806.)

K jaru pravidelně patří úklidová brigáda. Letos výjimečně nebudeme uklízet u Hostivických rybníků, ale podíváme se na zeleň severně od Hostivice – tam, co před dvěma lety vedla trasa krajského Zlatého listu. Sraz je v 9 hodin v bývalém lomu – střelnici nad Jenečkem, ke kterému se dá dostat od Cihlářské ulice podjezdem pod tratí nebo od přejezdu v ulici Nad Jenečkem. Nepřecházejte trať na konci Novotného ulice, je to sice nejkratší cesta, ale nebezpečná! Možnosti přístupu si ukážeme na schůzce před akcí. Práci zakončíme opečením špekáčků na ohni v lomu úplně přesně někdy kolem poledne středoevropského letního času. S sebou pracovní oblečení a pracovní rukavice. I když budeme mít čaj nebo podobnou kapalinou, doporučujeme vlastní láhev s pitím.

 

Všechny cesty vedou do (polabských) bažin v sobotu 21. dubna (807.)

Po úspěšné sázavské výpravě za kandíkem se vydáme do bažin – luhů kolem Labe mezi Kolínem a Libicí nad Cidlinou. Tam Přemyslovci před tisíciletím a několika lety k tomu vyvraždili Slavníkovce, ale pevně věřím, že naše výprava nebude mít pro budoucnost Kajek podobný výsledek… Sraz je v sobotu 21. dubna v 7:15 hodin na nádraží, návrat na stejné místo v 18:04, v případě neplánovaného zdržení pak v 18:27 nebo 19:04 hodin. S sebou obvyklé vybavení na jednodenní výpravy, Openkartu (kdo má, jinak průkazku prokazující věk) a 100 Kč na jízdné (bude se hradit dle skutečných nákladů, podle návodu ČD využijeme nabídku SONE+ Středočeský).

 

 

Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

18. ročník – 229. číslo, vychází 1. dubna 2012

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik