Pozvánka oddílu KAJKY na červen 2012

 

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  7. června – 37. – Vzhůru dolů do dolů

14. června – 38. – Velmi malé překvapení

21. června – 39. – Nejdelší den

28. června – 40. – Poslední… (před prázdninami)

 

Den dětí a hvězd v sobotu 2. června

Hostivický den dětí a hvězd začíná v sobotu 2. června ve 13:30 hodin v Sokolovně. Kdo bude pomáhat na stanovištích, jistě již dostal nebo co nejdříve dostane další pokyny.

Podle pokynů od Laďky zveřejňuji následující zprávu: Poděkování za pomoc s výrobou planet a hvězd zasluhují Bára, Kačka, Terka K., Pepa, Jeník a Adam.

 

Ralský permoník – víkendovka od pátku 8. do neděle 10. června (812.)

Podle domluvy jsou Kajky přihlášeny na závod Ralský permoník, který pořádá oddíl Výři ze Stráže pod Ralskem. Počítám s účastí Báry, Katky, Pavly, Vítka a Jáchyma. Zájemci dostali propozice závodu, které doplňuji společnými pokyny pro Kajky. Sejdeme se v pátek 8. června ve 13:55 hodin na nádraží, odjíždíme ve 14:05 směrem na Kladno (volím cestu sice přes Děčín delší o 30 km a 25 min, ale směrem na Prahu bychom kvůli výluce v Rakovníku nemuseli stihnout rychlík na Turnov). V neděli se vrátíme přes Českou Lípu, Mladou Boleslav a Prahu na hostivické nádraží v 15:27 hodin, případně o vlak později, pokud by rychlík do Prahy byl kvůli plánované výluce opožděn.

Na schůzce 7. června si rozdělíme stany. S sebou každý potřebuje běžné vybavení na víkendovku, KPZ (musí být aspoň 2 na tým!), funkční baterku, mobil (opět aspoň dva na tým) a psací potřeby, nezapomeňte průkazku zdravotní pojišťovny a průkazku s fotografií dokládající věk kvůli slevě na vlak. Pozor, balte s vědomím, že si věci ponesete na vlastních zádech! V pátek nás čeká trasa asi 13 km, v sobotu do 20 km (v sobotu si neponeseme stany). Každý si vezme jídlo na celou dobu s výjimkou sobotní večeře s tím, že možnosti vaření budou minimální. Doporučuji domluvit se ve dvojicích či trojicích na hlavních chodech.

Účastnický poplatek činí 350 Kč a zahrnuje poplatek pořadateli závodu a jízdné. Zaplatit ho můžete Jirkovi na schůzce 7. června nebo na srazu.

 

Natírání ptačí pozorovatelny o víkendu 16. až 17. června

Květnový termín nevyšel, takže druhý pokus: Podle aktuálního vývoje počasí a předpovědi se na schůzce 14. června dohodneme, zda budeme o víkendu natírat pozorovatelnu u Litovčáku. Pravděpodobnější je nedělní termín.

 

Závěrečná víkendovka od soboty 23. do neděle 24. června (813.)

K závěrečné víkendovce zatím víme to, že začne až v sobotu ráno, protože v pátek se koná školní akademie. Podrobnosti zveřejníme v doplňkovém čísle Kajčího křiku.

 

 

Termín Slovenska je upřesněn takto: odjezd ve středu 15. srpna večer, návrat v pátek 24. srpna ráno. Během června vyjde táborový Kajčí křik.

 

Zpravodajství Agentury JJP (Jeden Jirka povídal)

 

·           Na pořádné reportáže z mnoha akcí nemá redakce síly, proto oprašuje letitou rubriku A-JJP.

·           Z více nezávislých zdrojů bezpeč­ně víme, že Lucka K. v nedávných dnech maturovala. Zatím se nepo­da­řilo bezpečně zjistit výsledek, ale reportér včera Lucku potkal a usmívala se, takže nejspíš vše dobře dopadlo.

·           Bára na středočeském Zlaťáku po­výšila na odborníka na ekologii a ochranu životního prostředí a hned uspěla v soutěži o nejoblíbeněj­šího odborníka – dělila se s odbor­ni­cí na bezobratlé o 2. místo.

·           Ze zprávy o celoroční činnosti Kajek: „Také jsme byli na Medníku, kde roste vzácný kandík psí chlup.“

·           Kačka s Bárou hlídaly při Zlaťáku přes noc klubovnu a asi se ani ve stanu moc nebály. Ráno, když jsem přišel do klubovny, se již ohřívaly u ohně. Navázaly tak na předchozí přespání u klubovny před vítáním ptačího zpěvu, kterého se zúčastnil i Džordž.

·           Jednu ze schůzek navštívila Tereza M., naše dávná :-) členka. Studuje cestovní ruch a na léto se chystá jako průvodkyně do Chorvatska. Když nebude na cestách, třeba se někdy objeví na nějaké naší akci...

·           Ještě o více schůzek dříve jsme v klubovně viděli Terezu A. Studuje dopravní školu, ale zabývá se použitím dravců při ochraně letišť a přišla si půjčit knihu o dravcích.

·           Džordž jezdí (občas) do školy na kole, což dokládá přímé pozorování našeho reportéra.

·           Kačka hraje tenis skoro jako Kvitová. Naposledy jsme se doslechli, že jeden zápas sice prohrála, ale ve čtyřhře slavila vítězství.

·           Veronika, členka Kajek od roku 1994, někdy v těchto dnech skládá státnice a pak už nebude jen tak nějaká Bc., ale pořádná Ing. Přejeme pohodové zkoušky (i když můj profesor správně říkal, že při státnicích jsi půl hodiny hlupák a pak celý život inženýr…) a posíláme černý puntík oponentovi, který si Verunčinu diplomku o Hostivici dovolil ohodnotit dvojkou.

·           Na výpravě polabskými luhy Kajky tak spěchaly za zmrzlinou, že jsme dokonce jeli domů dřívějším vlakem.

·           Nejmenovaný účastník výpravy podél Vltavy se ukázal jako rozený sběratel. Doufáme, že se nám podařilo zabránit v založení sbírky železného odpadu ze skládky na břehu řeky, a vyzýváme maminku, aby tento náš předpoklad doma ověřila detektorem kovů.

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

18. ročník – 232. číslo, vychází 31. května 2012

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik