Doplnění pozvánky oddílu KAJKY na červen 2012

 

Natírání ptačí pozorovatelny v neděli 17. června (813.)

Podle aktuální předpovědi počasí má být od pátku do neděle velmi pěkně, s malou pravděpodobností srážek. Budeme proto natírat ptačí pozorovatelnu u Litovčáku, začínáme v neděli 17. června ve 13 hodin na místě. Lak a štětce máme, vezměte si pracovní oblečení, kterému nebude příliš vadit případné ušpinění. Pokud by navzdory předpovědi v sobotu nebo v neděli pršelo, akce se odkládá na prázdniny.

 

Závěrečná voda na Ploučnici od soboty 23. do neděle 24. června (814.)

Popis: image107 Popis: image109

Podle předběžných domluv na akcích je dohodnuta vodácká víkendovka na Ploučnici se spoustou zajímavostí – průrvou končící tunelem se skokánkem, cukrárnou v Mimoni, průjezdy řekou zarostlou vrbičkami a nekonečně se kroutící řekou, kde se naučí kormidlovat i největší nemehla… Lodě – nafukovací pálavy i s vestami si půjčujeme od strážských Výrů, které znáte z nedávného Permoníka. Protože s ohledem na páteční školní akademii můžeme odjíždět až v sobotu ráno, volíme netradičně dopravu auty. Máme zajištěny Jirkova Zlatého draka a Pavlova Stříbrného vlka. Pokud by nás snad bylo příliš mnoho, zkusíme domluvit ještě třetí vůz, třeba Bronzovou lišku. Sraz je v sobotu 23. června v 7 hodin na parkovišti u Lidlu, vrátíme se v neděli odpoledne až večer (a pokud budete hodní, dovezeme vás až domů – jen po schodech do patra nejezdíme…). Společně se stravujeme od sobotní večeře, každý si vezme tolik jídla, aby se vešlo do lodi, ale aby přežil přes den. Spíme ve stanech ve volné přírodě. Důležité upozornění: v místě táboření není k dispozici sprcha!!!

Kdo se chce zúčastnit, přihlásí se Jirkovi co nejdříve (opravdu nejpozději na schůzce 21. června, ale v tomto případě může být zájemce odmítnut, pokud již nebude místo v autech a narychlo neseženeme další). Účastnický poplatek činí 250 Kč. Řidiči uvítají, pokud jim cestující přispějí na benzín/plyn, ujedeme cca do 300 km.

Hledáme ještě jednoho dospělého účastníka, který by pomohl jako dozor při převozu aut.

Popis: image111 Popis: image113

Fotky na nalákání pocházejí z minulé Ploučnice v roce 2007

 

Jak bylo na Ralském permoníkovi?

 

Fotky, výsledkové listiny i soutěžní otázky s odpověďmi z Ralského permoníka, kde Kajky vybojovaly třetí místo (se stejným počtem bodů jako druzí) najdete zde: http://bhco2012.webnode.cz/

 

 

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

18. ročník – 233. číslo, vychází 14. června 2012

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik