Doplnění pozvánky oddílu KAJKY na září 2012

 

Schůzka ve čtvrtek 20. září se jmenuje Až po krk ve vodě.

Ve čtvrtek 27. září schůzka nebude, jedeme na víkendovku

 

Svatováclavská víkendovka ve Zbirohu od čtvrtka 27. do neděle 30. září (817.)

Na svatováclavskou víkendovku vyrazíme do kraje spojeného s českými králi Václavy, na Křivoklátsko, ale do části nejvzdálenější od Hostivice. Bydlet budeme ve Zbirohu v klubovně Šneků, se kterými se známe déle a současné Kajky je potkaly na 24-hodinovce. Chystám výpravu do okolí Skryjí se Skryjskými jezírky a hradem Týřov založeným Václavem I. S Václavem IV. je pak spjat hrad Točník, do jehož okolí zamíříme při druhé výpravě. Ale nebojte se, nepůjde o víkendovku pro kasteology, hrady jsou jen pomyslným cílem putování…

Sraz na víkendovku je ve čtvrtek 27. září v 17:35 hodin na nádraží, vrátíme se v neděli 30. září v 17:27 opět na nádraží. S sebou obvyklé vybavení na víkendovky, společné stravování začíná v pátek ráno.

Kdo se chce zúčastnit, přihlásí se nejpozději v neděli 23. září a zaplatí účastnický poplatek 400 Kč (po domluvě s Jirkou i po termínu pro přihlášení).

 

Ptačí festival u Hostivických rybníků v neděli 7. října

Poté, co se v sobotu proběhnete při sousedském běhu, čeká vás v neděli 7. října od 9 hodin pozorování ptáků u Hostivických rybníků. Ornitolog Ota Vorel má nejen příhodné jméno, ale hlavně umí skvěle vyprávět o všech možných i nemožných ptácích. Začínáme na hrázi Litovického rybníka, s sebou doporučujeme dalekohledy. Skončíme do oběda, ke kterému si doma můžete objednat stylově husu, kachnu nebo aspoň kuře.

 

Zprávy Agentury JJP (Jeden Jirka povídal)

 

·         Na kajčí mail dorazila jedna zaručená zpráva, kterou přebíráme do našeho zpravodajství v plném rozsahu:

Pro nepamětníky doplňujeme, že Bára je dávnou velmi výraznou Kajkou, kterou od dalšího působení odtrhlo jen stěhování rodiny na Daleký západ kamsi na Plzeňsko. Naposledy jsme ji i jejího nastávajícího viděli na setkání k oddílovým osmnáctinám. Blahopřejeme!

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

18. ročník – 237. číslo, vychází 20. září 2012

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

 

 

Přihláška na akci:

 

 

Přihlašuji se na Svatováclavskou víkendovku ve Zbirohu pořádanou oddílem Kajky Hostivice.

Jméno:

Souhlasím s účastí.

Podpis rodiče: