Pozvánka oddílu KAJKY na říjen 2012

 

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  4. října – 4. – Kolik nám chybí do STOvky?

11. října – 5. – S lanem na draka

18. října – 6. – 97, 98, 99 – 100!

25. října – schůzka nebude, jedeme na podzimní prázdniny

 

Podzimní prázdniny na severu od středy 24. do neděle 28. října (818.)

Řada letošních akcí směřuje na sever a ani podzimní prázdniny nebudou výjimkou. Domluvili jsme společnou akci s pražským oddílem Pterodactylus a míříme do Českého středohoří, nedaleko od Českého Švýcarska. Bydlet budeme ve škole v Povrlech. Kromě výprav široko-daleko jde o poslední příležitost získat nějaké body do STOvky, určitě si nenecháme ujít Hydrologický Silvestr a snad dojde i na v posledních letech silně zanedbaného mistra uzlování…

Na podzimky se srazíme ve středu 24. října v 18:15 hodin na nádraží (pozor, dojedeme do cíle až po Večerníčku), vrátíme se v neděli 28. října v 17:27 opět na nádraží. Společné stravování začíná ve čtvrtek ráno. S sebou obvyklé vybavení na víkendovky, nezapomeňte přezůvky a plavky!

Kdo se chce zúčastnit, přihlásí se nejpozději v neděli 21. října Jirkovi (SMS, poštovní holub, vysílání morseovkou, …) a na srazu odevzdá přihlášku a účastnický poplatek 900 Kč.

 

Čištění ptačích budek v sobotu 3. listopadu (819.)

Po několika letech, kdy jsme zimu prospali, vyhlašuji čištění ptačích budek již teď na podzim, aby nás pak neodrazovaly mrazy. Uvidíme, kolik budek vůbec vydrželo. Začínáme v sobotu 3. listopadu ve 13 hodin u klubovny, konec nejpozději se setměním opět u klubovny.

 

Úplný přehled akcí do Silvestra

 

neděle 11. listopadu – s Adélou na laně – lezení na stěně v Ruzyni

sobota 17. listopadu – Kajky slaví 19. narozeniny – jaké budou hody?

sobota 1. prosince – hostivické světélkování (celoměstská akce)

sobota 8. prosince – den lidových řemesel

čtvrtek 20. prosince nebo sobota 22. prosince – vánoční schůzka

 

Stalo se…

 

Úspěšně Až na dně

Letošní 24-hodinovka se dost vydařila, a to nejen počáteční válení, vydávané za předstartovní meditaci. Na trasy vyrazily úderem páteční 21. hodiny čtyři statečné Kajky, až na Kačku protřelí loňští rekordmani. Má snaha vést aspoň chvilku průběžnou tabulku, čehož jsem chtěl dosáhnout poklidným absolvováním nejkratší trasy, selhala na tom, že tuto trasu zvolila řada borců. Raději jsem se proto soustředil na to, abych přesně vyrovnal svůj loňský výkon 2,9 km, což se mi s velkým úsilím podařilo. Naši opět zvolili taktiku, že spánek je přežitek, takže se svítáním, když jsem se probudil, už měli v nohách pěknou řádku kilometrů. Podobně nefungovala Bářina maminka Dana, která se nechala rozptylovat krásami okolní přírody a na trase se proto zapomínala. Když jsem dopoledne odjížděl na jinou akci, Kajky tuším vedly průběžné pořadí. Zato při návratu později odpoledne jsem našel dílo zkázy: mátožně chodila pouze Kačka, zatímco Bára ležela ve stanu s poškozeným podvozkem a Pavla s Vítkem spali v klubovně, Vítek zakousnut do oslintaného molitanu. Kačka vydržela až do konce, dokonce jen hecování vranské Kačky ji připravilo o vítězství. Bára odstranila poruchu na nohách a skoro dorovnala svůj loňský výkon. Pavla po probuzení uvěřila, že může dosáhnout na stovku, a vyrazila tak rychlým během, že se jí to povedlo. Vítek zvolil pozvolnější tempo, takže se ke stovce jen přiblížil. Výsledky tedy dopadly takto (psáno po paměti, ale snad správně): Kačka 104 km, Pavla 101,3 km, Vítek 91,něco km, Bára 91,3 km, Dana kolem 50 km a Jirka 2,9 km. Bez problémů jsme zvládli i pozdně večerní cestu domů, takže po předchozí probdělé noci všichni usínali obklopeni svými oblíbenými plyšáky…

 

Pátek 21:00 (start)

Sobota 21:00 (konec)

 

Hostivická drakiáda

V sobotu 13. října proběhla již tradiční drakiáda. Sluníčko vydrželo celý den, po obědě začalo pofukovat a tak mohli draci ukázat, co umějí. Někteří létali opravdu vysoko, jiní stávkovali a vzlétnout se jim nedařilo, ale i tak si 80 dětí a jejich doprovod užilo hezké odpoledne. Věnovalo se jim 16 dobrovolných organizátorů na 8 stanovištích doprovodných soutěží. Děti prohazovaly míčky spícími draky, běhaly s drakem z listí, pomáhaly dráčkovi Soptíkovi uhasit oheň, uklízely useknuté dračí hlavy, hledaly zamotané dračí ocásky, sestavovaly dračí lodě, ukládaly dračí miminka do postýlek a skládaly obrázek draka na skružích. Zároveň se nebe zaplnilo barevnými draky různých tvarů a velikostí.

Drakiádu jsme zakončili vyhlášením draka nejvýše létajícího, největšího, nejmenšího, s nejdelším ocasem a dělajícího psí kusy. Odměnili jsme i draky vlastní výroby a nejmladšího účastníka. Diplomy, medaile i drobné ceny a sladkosti byly rozdány a poslední draci nám z výšky mávali na rozloučenou. Díky všem, kteří s drakiádou pomáhali.

Laďka

Jirkova poznámka: Škoda, že na akci pořádané Kajkami nás zastupovali jen bývalí členové…

 

Z dalšího dění:

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

18. ročník – 238 číslo, vychází 18. října 2012

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik

 

 

Přihláška na akci:

 

 

Přihlašuji se na podzimní prázdniny oddílu Kajky v Povrlech od 24. do 28. října 2012.

Jméno:

Souhlasím s účastí svého dítěte.

Podpis rodiče: