Pozvánka oddílu KAJKY na listopad 2012

 

Schůzky probíhají v klubovně ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  1. listopadu – 7. – Dost bylo STOvky

  8. listopadu – 8. – Než přijede Martin

15. listopadu – 9. – Vítr a déšť

22. listopadu – 10. – Barevná příroda

29. listopadu – 11. – Zkouška na Nový rok

 

Kajčí narozeniny v sobotu 17. listopadu (819.)

Letošní státní svátek 17. listopadu – den pojmenování Kajek oslavíme tradiční akcí. Sejdeme se v sobotu 17. listopadu v 9 hodin v klubovně, vyrazíme ke Stromu úmluvy doplnit další zápis, připravíme klubovnu na zimu, uvaříme si oběd a potom ve 13 hodin vypukne klání Kajek s rodiči. Kajky tedy mají dva úkoly: pozvat rodiče do klubovny na 13. hodinu a pak statečně bojovat o vítězství nad nimi. Naše devatenácté narozeniny zakončí hody, tentokrát vaječné. Každý účastník přinese nějakou pochoutku odpovídající názvu hodů. Doporučujeme spíše více menších kousků jídla než jeden velký kus třeba vařeného pštrosího vejce.

 

Lezení v Ruzyni v neděli 25. listopadu (820.)

Na Kaččin svátek oprašujeme naše lezecké vybavení a vyrážíme do Ruzyně na stěnu. O bezpečnost a ochranu zdraví při lezení se bude starat osvědčená Adéla. Sraz na nádraží v neděli 25. listopadu ve 13:40 hodin, návrat v 17:04 nebo v 18:04 tamtéž. S sebou sportovní oblečení, boty do tělocvičny, pokud možno vhodné na lezení, něco k snědku a na pití, 55 Kč na vstup a peníze na vlak nebo Opencard pro 1. pásmo.

 

Stalo se…

·                Podzimky jsme strávili v Povrlech s oddílem Pterodactylus. Kromě výprav, z nichž stojí za zvláštní vzpomenutí sněhovou vánici u Pravčické brány, připomenu dovádění v bazénu a spory o to, město kterého oddílu je známější. Je to samozřejmě Hostivice, ale jasného vítězství jsme ve přích nedosáhli… Na Hydrologickém Silvestru mě nejvíc zaujala přednáška vedoucího Pterodactylů Ondry o výrobě vody z čediče podaná bez jediného vyřčeného slova a navíc ve slovenštině.

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

18. ročník – 239 číslo, vychází 8. listopadu 2012

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik