Zvláštní číslo k táboru na Slovensku

 

Tábor se nezadržitelně blíží, takže je tady konečně táborový Kajčí křik o dalším slovenském dobrodružství. Předběžně se přihlásili tito účastníci: Bára Č., Katka, Pavla, Maruška, Pepa, Adam, Vítek a Jáchym. Pokud byste nejeli nebo naopak chtěli jet, dejte vědět co nejdřív.

 

Základní informace

Tábor proběhne od středy 15. do pátku 24. srpna 2012 na Slovensku ve Vysokých Tatrách. Vracíme se do míst, kam jsme při loňském Slovenském ráji jen maličko nahlédli. Tentokrát si užijeme výstup na Skalnaté pleso, okruh kolem Soliska, Hincovo pleso, Studenou dolinu, výstup na Rysy, ale i pořádné koupání. Cesta do Tatralandie a zpět zabere celkem 5 hodin, takže pokud budete souhlasit s loňským koupáním ve Vrbově, zbyde víc času na vodu… Pokud by nás nebavily kopce nebo zlobilo počasí, nabízí se Belianská jeskyně, Pieninský národní park s průlomem Dunajce, historická města Kežmarok či Levoča nebo třeba Spišský Nový hrad. Možností je zase víc než táborových dnů… Zabydlíme se v kempu Stará Lesná, asi kilometr od zastávky Tatranské elektrické železnice. Naplánované trasy trvají podle mapy 6 až 8 hodin, takže bychom je měli zvládat, náročnost programu případně upravíme podle aktuálního stavu naší zchátralosti.

 

Odjezd

Sraz účastníků je ve středu 15. srpna ve 20:35 hodin na nádraží v Hostivici. Na srazu účastníci odevzdávají zdravotnickou dokumentaci (vyplněné prohlášení o zdravotním stavu z tohoto KK, případně užívané léky). Každý si s sebou vezme jídlo na cestu a na čtvrtek, prvním společným jídlem bude čtvrteční večeře. Na srazu si rozdělíme stany, protože nikde nepůjdeme daleko, není je třeba balit pevně k batohu. Jedeme nočním rychlíkem v lehátkovém voze (6 osob na kupé), rychlík odjíždí z Prahy ve 21:54 nebo v 22:13 hodin (každý má jen jeden lehátkový vůz, takže zvolíme ten, kde bude dost místa pro nás), vystupovat budeme v Popradu kolem 6. hodiny a v čase, kdy běžně vstáváme, už budeme u kempu. Hned ve čtvrtek vyrazíme na první výpravu, uvažuji o výstupu na Skalnaté pleso.

 

Návrat

Po závěrečné večeři v Liptovském Mikuláši (na přání Kajek, kterým se v Mikuláši líbilo víc než v Popradu) se vrátíme domů opět nočním rychlíkem v lehátkovém vozu. Do Prahy máme přijet v pátek 24. srpna v 6:44 hodin ráno. V Hostivici pak budeme nejspíše v 7:27 hodin na nádraží.

 

Přihlášení a zaplacení účastnického poplatku

Prosím do neděle 29. července o závazné potvrzení účasti. Poté již budu kupovat jízdenky.

Účastnický poplatek bude v konečné podobě odpovídat skutečným nákladům na akci, které by podle předběžných propočtů neměly překročit 4 000 Kč na účastníka (cena by se měla vejít do této částky, i pokud se rozhodneme přespat jednu noc na horské chatě; zohledněn je i příspěvek od ČSOP). Před akcí budeme vybírat zálohu účastnického poplatku 3 500 Kč. Uvítám jeho předání během prázdnin, nejpozději se odevzdává na srazu. Po spočítání výdajů buď vybereme doplatek, nebo vrátíme přeplatek.

 

Vybavení

Doporučujeme standardní vybavení jako na víkendovky, přizpůsobené delšímu trvání akce. Balte do velkého batohu, na kufry zapomeňte.

 

Povinné vybavení

·         platný cestovní pas nebo strojově čitelný občanský průkaz

·         očkovací průkaz (alespoň v kopii)

·         bezinfekčnost – prohlášení o zdravotním stavu dítěte (součást tohoto KK, odevzdává se na srazu)

 

Potřebné vybavení

·         přiměřeně oblečení pro různé počasí; nezapomeňte, že na hřebenech může být chladno (začátkem července Hostivice 35 °C, Zbojnická chata 12 °C!)

·         spací pytel, karimatka

·         ešus, lžíce, hrnek

·         velká láhev na pití (nejlépe PET 2 l)

·         malý batoh na výpravy, technické zařízení proti dešti (!)

·         pořádné výletní boty

·         hygienické potřeby, plavky, baterka a podobné běžné věci

·         drobné slovenské euro na vlastní útratu

 

Další informace

Zdravotní pojištění do zahraničí včetně pojištění pro pohyb ve vysokých horách a pojištění proti zásahu Horské služby zajišťujeme jednotně pro všechny účastníky.

Vařit budeme pouze čaj ke snídani a teplé večeře, přes den si budeme připravovat jídlo s sebou na cesty („balíček“). Ve vaření se budou střídat skupiny účastníků. Každý by si měl přinejmenším zopakovat rady, jak nepřipálit čaj, a to nejlépe prakticky. Poslední večeři plánujeme v Liptovském Mikuláši.

 

Doporučené čtení před odjezdem

·      Česko-slovenský a slovensko-český slovník

·      Zdeněk Šmíd: Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách

·      Mapa 1 : 50 000 Vysoké Tatry (č. 113)

 

Budete-li cokoliv dalšího potřebovat vědět, ozvěte se co nejdřív Jirkovi na známý mobil nebo na mail jirka@kajky.cz. Těším se na přihlášky.

 

 

Aby se vám lépe těšilo na tábor, přináším výběr snímků z loňské cesty od Popradského plesa k Batizovskému a Velickému plesu, ano, tam, co nás zastihlo krupobití…

 

 

 

 

 

 

PROHLÁŠENÍ

o zdravotním stavu dítěte

               

Prohlašuji, že dítěti ……………………….…………………… narozenému …………………

 

bytem …………………………………………………………………………………………………

 

ošetřující lékař nenařídil změnu režimu, dítě nejeví známky akutního onemocnění (průjem, teplota, apod.) a hygienik ani ošetřující lékař mu nenařídil karanténní opatření. Též mi není známo, že v posledních dvou týdnech toto dítě přišlo do styku s osobami, které onemocněly přenosnou nemocí.

 

Dítě je schopné zúčastnit se kajčího tábora na Slovensku ve Vysokých Tatrách od 15. do 24. srpna 2012.

 

Jsem si vědom(a) právních následků, které by mě postihly, kdyby toto mé prohlášení bylo nepravdivé.

 

 

Další informace a záznamy od rodičů, které považují za důležité a nejsou součástí jiné dokumentace (přehled aktuálně užívaných léků apod.):

 

 

 

 

 

 

 

V Hostivici, 15. srpna 2012                                                              Podpis rodiče:

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image025

Kajčí křik – zpravodaj oddílu mladých ochránců přírody KAJKY HOSTIVICE

18. ročník – 235. číslo, vychází 2. července 2012

Za nepodepsané příspěvky plně ručí svou klávesnicí Jirka

Kajčí křik na internetu: http://www.kajky.cz/kajcikrik