Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

KAJKY HOSTIVICE

oddíl mladých ochránců přírody

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: hlavička kajek 1

 

PROGRAM KAJEK

 

Úvodní stránka -> Program

 

 

Prázdniny 2019

 

 

Tábor na Slovensku od soboty 24. srpna do neděle 1. září

Na tábor letos míříme k Hronu, po němž budeme plout, a doplníme to toulkami po hřebenech Nízkých Tater a po dalších zajímavých místech. Pokyny jsou zveřejněny v táborovém Kajčím křiku.

 

 

Září 2019

 

 

Schůzky probíhají v klubovně Kajek (Hostivice, Pionýrů 54, v přízemí) vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin. Schůzky se jmenují takto:

5. září – Znovu začínáme

12. září – Stokrát STO

19. září – Hororová paseka (příprava na pohádkový les)

26. září – Dřep, klik, šplh, skok…

 

Stánek na městských slavnostech v sobotu 7. září

V sobotu 7. září se opět konají na náměstí městské slavnosti a opět máme možnost na nich míst stánek, kde se představíme veřejnosti. Minule Kajky nelibě nesly, že jsme si nepřipravily program pro návštěvníky, a vyhrožovaly, že příště to bude jinak. Tedy: spoléhám na vás, starší Kajky! A vy mladší, přijďte se podívat na nás i na celou akci. Pokyny starším (čas stavění stánku apod.) předá Jirka na první schůzce.

 

24hodinovka Až na dno poprvé v Hostivici od pátku 13. do soboty 14. září

Až na dno si sáhly Kajky při čtyřiadvacetihodinovce už mnohokrát. Letos ale máte poprvé příležitost přímo v Hostivici! Účastníci si mohou během jednoho dne, tedy 24 hodin, vyzkoušet, jakou vzdálenost dokáží překonat bez použití dopravních prostředků, tedy během, chůzí a případně v závěru i plazením. Každý si volí okruh, na který chce jít, a kromě povzbuzování k lepším výkonům nikoho nebudeme nutit, aby chodil, když chce zrovna spát, jíst či lenošit. Je jasné, že kdo chce co nejlepší výkon, musí takové činnosti omezit nebo vyloučit. V klubovně můžete být od 17 hodin, bydlet budete v oddílových stanech, pokud si je postavíte, nebo pod smrčkem. Nepočítejte, že se vejdete do klubovny, je příliš malá a navíc ředitel závodu prý strašně chrápe. Závod začíná v pátek 13. září ve 21 hodin a končí druhý den ve stejný čas. Trasy dlouhé jen pár kilometrů i hodně dlouhé budou zveřejněny předem, abyste si je mohli prostudovat. Najdou se i samotáři, ale většina účastníků oceňuje, když může chodit s někým dalším.

S sebou potřebujete jídlo a pití na celou dobu. Budete mít možnost si v klubovně něco uvařit (ztráta času!), poskytovat budeme vodu a snad i něco na zub (ale jen jeden). Nezapomeňte baterku a reflexní prvky, nejlépe bezpečnostní vestu – chodí se i v noci. Na startu bude k dispozici rovněž lékárnička, ale je dobré mít u sebe nějaké náplasti, případně obvaz.

Nutné je prohlášení rodičů, že s účastí na akci souhlasí.

Žádné startovné se neplatí.

 

Pohádkový les v sobotu 21. září

Pomáháme s pohádkovým lesem, který organizuje Laďka. Kajky, které se cítí velké na soutěžení, se hlásí Laďce, aby se dozvěděly, co je od nich třeba.

 

Podzimní pomoc přírodě u Hostivických rybníků v neděli 22. září

Pravidelný úklid u Hostivických rybníků proběhne v neděli 22. září. Sejdeme se v 9 hodin u mysliveckého srubu u Kaly. S sebou pracovní oblečení a rukavice. Akce končí kolem poledne v klubovně opékáním buřtů a jiných bezmasých potravin. Tentokrát se nezdržíme příliš do odpoledne, Jirka má nejpozději ve 3 jiné povinnosti.

 

Víkendovka od pátku 27. do neděle 29. září

Pokyny k víkendovce budou zveřejněny začátkem září.

 

 

Výhled na další měsíce

 

 

Sobota 12. října – hostivická drakiáda

Úplný konec října – podzimní prázdniny (zatím nejsou s Pterodactyly domluveny, ale určitě někam pojedeme)

Sobota 16. listopadu – oddílové narozeniny i s kláním mezi Kajkami a rodiči

 

Poslední aktualizace na této stránce k 18. srpnu 2019

 

Úvodní stránka -> Program